• Tel: 0212 244 66 00
  • info@yurtdisindaegitim.com.tr

Lodz Sinema Üniversitesi - Eurostar Yurtdışı Eğitim

Lodz Sinema üniversitesi, 1948 yılında kurulmuştur. Polonya üniversiteleri içinde sunduğu uluslararası standartlardaki eğitim programlarıyla olduğu kadar uluslararası bağlantılarıyla da en seçkin sinema akademisi olan Lodz Sinema üniversitesi, sinema sanatının birçok alanında eğitim vermektedir. 1958 yılına kadar oyunculuk ve film yapımcılığı bölümleri ayrı olan mektep bu tarihten itibaren tüm bölümleri tek bir merkez altında toplamış ve yeni sinema bölümleri açarak daha da geniş eğitim programları sunmuştur.

Polonya üniversiteleri ve sinema akademileriyle işbirliği yaparak teknik altyapısı modern teknolojiye müsait bir duruma getiren Lodz Sinema üniversitesi, dijital film teknolojilerinden görsel efektlere uygar sinema sanatının her konusunda Avrupa standartlarında eğitim programları geliştirmeyi başarmıştır.

Oscar ödüllü yönetmen Roman Polanski’nin de mezun bulunduğu okuldur. Lodz Sinema üniversitesi, uluslararası sinema çevreleri sebebi ile tanınan öteki çok sayıda isme de eğitim vermiştir. Oscar, BAFTA ve Altın Küre bunun gibi uluslararası düzeyli sinema ödüllerine layık gören Lodz Sinema üniversitesi mezunları içinde Krzysztof Kieslowski, Andrzej Wajda, Emily Young, Szymon Bobrowski, Piotr Sobocinski ve Pawel Eldelman bunun gibi isimler yer almaktadır

Polonya üniversitelerinin de teknik anlamdaki katkısıyla film setlerinde en son teknoloji ürünü kamera, ışık ve ses sistemlerini kullanan Lodz Sinema üniversitesi, öğrencilerinin tamamına direkt film setlerinde deneyim kazanama imkanı sumaktadır. Gerçek film setlerinde kendi geliştirdiği projeleri filme dönüştüren öğrenciler, deneyimli açıdan sinema deneyimi kazanmaktadır

Lodz Sinema üniversitesi, görsel efekt çalışmalarıyla uzman anlamda deneyim kazanma imkanı da sunmaktadır. Lodz Sinema üniversitesi Polonyada eğitim veren diğer akademilerle ortaklaşa düzenlediği sinema festivalleri ile öğrencilerinin çalışmalarını sinemaseverlerle buluşturması için büyük destek vermektedir. Pek çok uluslararası film festivalinin de aktif bir üyesi olan Lodz Sinema üniversitesi, kısa filmlerden belgesel yapımlara öğrencilerinin kendi yapımlarıyla dünya çapında tanınmaları için geniş imkânlar sunmaktadır.

Avrupanın en çağdaş üniversitesinde öğrenci olmak bundan böyle hayal değil… Karar senin…

Hayalindeki üniversitede eğitim hayatına merhaba demek senin elinde…
Fakülte ve Bölümleri:

Sinema ve Televizyon Yönetmenliği bölümü
Film Üretimi ve Yönetimi Bölümü
Oyunculuk Bölümü
Görüntü Estetiği ve Üretimi Bölümü
Diğer Yan Dallar

Yabancı Diller Yüksekokulu
Beden Eğitimi