Polonya Haritası

Eski dönemlerden bu yana turistlerin ilgisini Polonya ülkesi çekmektedir. Dünyanın dört bir yanından farklı ülkelerden kişiler Polonya’ya gelmektedir. Bir mıknatıs gibi kendisine çeken ülkeyi Polonya haritası vasıtasıyla tanımaya başlayabilirsiniz.

Polonya'da Eğitim Koordinat: 51°55'21"N / 19°8'12"E

İçindekiler

Polonya Haritası

Polonya haritası, ülke bayrakları. Bu bayrak endonezya ve monako bayrağına benzemektedir. Polonya bayrağı zemin beyaz üstte ve kırmızı renktedir ve iki eşit yatay şeritten oluşmaktadır. Polonya, Orta Avrupa’da bir ülkedir. Yüzölçümü bakımından yedinci en büyük ülkedir ve 38 milyonluk bir nüfusa sahiptir. Polonya, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Litvanya, Beyaz Rusya ve Ukrayna ile komşudur. Polonya nın başkenti Varşova’dır. Polonya, 1989’da komünizmin çöküşünden önce “Polonya Topluluğu” olarak da bilinir. Polonya dili, hükümet tarafından kullanılan resmi dildir ve Polonya’daki hemen hemen tüm insanlar tarafından konuşulur. Pek çok Polonya geleneği günümüze kadar varlığını korumuştur.

Günümüz Polonya’sı, 965’te Dük Mieszko I. Bizans İmparatoru Leo III’ten Hıristiyanlığı kabul ettiğinde Polanya krallığının bir parçasıydı. 1031-1370 yılları arasında Crowned Order of Christian Warriors olarak bilinen büyük Doğu Avrupa ülkesinden askeri makinesinin bir parçası yapıldı. Polonya, gücünü kaybettikten sonra 1921’de Jozef Pilsudski’nin yönetimi altında bir cumhuriyet oldu. İkinci Dünya Savaşı sırasında, Nazi Almanyası ülkenin çoğunu işgal etti ve işgal etti, ancak planlandığı gibi Yahudi cemaatinin tüm üyelerini öldürmedi. Birçoğu, daha sonra İsrail olarak bilinecek olanı oluşturmak için Almanya’dan diğer kaçaklarla birleşti. Rusya, Nazi Almanyası’nı devraldıktan sonra, 6 milyondan fazla Polonyalı Yahudiyi kalabalık gettolara girmeye zorladı ve daha sonra Auschwitz-Birkenau gibi ölüm kamplarında öldürüldüler. Polonyalılar vatanseverlikleri ile tanınırlar; ülkelerini severler ve dünyanın dört bir yanındaki savaş alanlarında bağımsızlıkları için savaşan cesur savaşçılardır. Ayrıca, Tanrı’nın kendilerini tarih boyunca milletlerini korumak için yarattığına ve bunu O’nun iradesine göre yapmaları gerektiğine inanırlar. Futbol, ​​basketbol ve voleybol gibi sporları severler; ayrıca yıl boyunca turnuvalarda bu sporlarda güçlü takımları var. Polonyalılar müziği de severler—orkestralar, bandolar ve gaydalar gibi çeşitli enstrümanlar çalarlar ve her yıl 15 Ağustos’a kadar Śmigus-dyngus (çeviri: “yaz ortası festivali”) festivallerinde dans ederler. -Kayak ve kayak gibi spor ve eğlenceler Polonya’da balıkçılık popülerdir çünkü keşfedilecek pitoresk kasaba ve köylerle dolu çok sayıda güzel göl, orman ve vadiye sahip dağlık bir ülkedir. Polonya’da tarihin farklı dönemlerinde krallar tarafından inşa edilen 1000’den fazla kale var. Polonyalılar, dünya çapinda savaş alanlarında yapılan savaşlara ek olarak, II. 15 milyon asker (kişi başına da) – Rusya’nın Hitler’in işgali nedeniyle kaybettiği diğer tüm ülkelerden daha fazla – II. Dünya Savaşı sırasında Hitler’in işgali nedeniyle.

I. ve II. Dünya Savaşı sırasında diğer tüm uluslardan daha fazla asker kaybetmesine rağmen, Polonyalılar bugün hala güçlü bir vatanseverlik duygusuna sahipler. Doğanın en güzel halinin tadını çıkarmaya devam ederken, aileleriyle şehir dışında vakit geçirmeleri için zaman verdiği için kayak gibi spor ve eğlencelerden hoşlanırlar!

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    Polonya’da Üniversite

    whatsapp1