Yök Denklik

Ülkemizdeki birbirinden başarılı ve seçkin üniversitelerimizin ve fakültelerimizin yanında, öğrencilerimizin yurtdışı eğitim seçeneklerini de değerlendirmelerini her zaman önermekteyiz. Geçmiş yıllarda yurtdışında eğitim deyince akla birkaç Avrupa Üniversiteleri, ABD, İngiltere, Kanada Üniversiteleri gelmekteydi.

Polonya'da Eğitim

Bialystok Ekonomi Üniversitesi Yök Denklik

Ülkemizdeki birbirinden başarılı ve seçkin üniversitelerimizin ve fakültelerimizin yanında, öğrencilerimizin yurtdışı eğitim seçeneklerini de değerlendirmelerini her zaman önermekteyiz. Geçmiş yıllarda yurtdışında eğitim deyince akla birkaç Avrupa Üniversiteleri, ABD, İngiltere, Kanada Üniversiteleri gelmekteydi. Bu kurumlarda eğitim almak ise son derece yüksek ücretlerde seyretmekteydi. Normal gelir grubunda olan bir ailenin çocuğunu bu şekilde bir eğitime göndermesi mümkün değildi. Günümüzde bu durum son derece değişti. Belirli, kalıplaşmış üniversitelerin yanında, Avrupa’da birçok ülkede, son derece3 seçkin üniversitelerde eğitim alma şansı öğrencilere sunulmaktadır. Üniversite seçeneklerini değerlendirmek için yapılması gereken ise Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Şubelerimizle iletişime geçmektir.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile Bialystok Ekonomi Üniversitesi :

Danışmanlığımız bünyesinde, son derece kaliteli üniversitelere sahip olan Polonya’da, birbirinden özel eğitim kurumlarında siz de öğrenci olabilirsiniz. Bunların arasında Bialystok Ekonomi Üniversitesi’dir. Bu okul, 1996 yılında kurulmuştur. Otoriteler tarafından yapılan değerlendirmelerde ilk sıralarda gelen, özel ve elit bir üniversitedir. Uluslararası standartlarda, Avrupa Birliği kriterlerinde eğitim veren bir ülke olup, aynı zamanda, Bologna kriterlerine uygun eğitim veren ve Avrrupa Birliği üniversitelerinden olan bir kurumdur. Okulda ekonomi eğitimleri, modern sistemin işleyişine uygun olarak, devamlı şekilde yenilenmektedir. Modern eğitim verilen okulda, öğrencilerin teke tek, kendilerini ifade eden bir şekilde meslek eğitimlerini almaları sağlanmaktadır. Polonya’nın ekonomi eğitimi anlamında en prestij sahibi olan okuludur şeklinde ifade etmek yanlış olmayacaktır.

Okulda fakülteler, sağlık ve güvenlik fakültesi, ekonomi fakültesi ve sosyo ekonomik kalkınma bölümü, finans ve muhasebe bölümü, sayısal yöntemler, bilgisayar bilimleri, uluslararası ilişkiler, yönetim, pazarlama ve hukuk bölümü, sürdürülebilir kalkınma, bilgi temeli ekonomisi olarak sıralanmaktadır. Çalışmalar olarak yabancı diller bölümü ve beden eğitimi bölümü de öğrencilerin kendilerinizi geliştirmelerini sağlamaktadır. Bialystok Ekonomi Üniversitesi, kampus şartları bakımından da dikkat çeken özelliklere sahiptir. Kampus içinde hem eğitim alanları bakımından, hem de öğrencilerin sosyal, kültürel ve fiziksel aktiviteler anlamında kendilerini geliştirmelerine olanak sunmaktadır.

Yurtdışında eğitim yapan öğrencilerimizin her zaman akıllarının bir köşesinde olan konu, diplomaların tanınması ve denk kabul edilmesidir. Bialystok Ekonomi Üniversitesi YÖK denklik açısından, merak ettiğiniz tüm noktaları şubelerimizde, öğrenci danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz. YÖK tarafından tanınmak demek, bir üniversitenin ülkemizdeki üniversiteler ile aynı eğitim verdiğinin kabul edilmesi ve eğitim seviyesinin tanınmasıdır. Diploma denkliği ise, yurtdışında eğitim alan öğrencilerin diplomalarının ülkemizdeki fakültelerin eğitimleri ve diplomaları ile denk kabul edilmesidir. Bialystok Ekonomi Üniversitesi YÖK denklik noktasında, uluslararası standartlarda ve YÖK bünyesinde tanınan bir üniversite olduğundan, diploma denkliği başvurularınızın da olumlu sonuçlanması beklenen bir sonuçtur. Hem öğrenci danışmanlarımızdan, hem de kurumun resmi sitesinden YÖK denklik ön şartlarını inceleyebilirsiniz. Bundan sonra, danışmanlarımızdan en doğru bilgileri de her zaman alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    Polonya’da Üniversite

    whatsapp1