Yök Denklik

Bydgoszcz Teknoloji ve Yaşam Üniversitesi, Polonya'nın beğenilen ve yüksek öğretim otoriteleri tarafından önemli kabul edilen üniversitelerinden biridir. Kurum 23 Haziran 1951 tarihinden eğitim hayatına başlamıştır. Üniversite olarak resmi sıfatını kazanması ise 1964 yılında olmuştur.

Polonya'da Eğitim

Bydgoszcz Teknoloji ve Yaşam Üniversitesi Yök Denklik

Bydgoszcz Teknoloji ve Yaşam Üniversitesi, Polonya’nın beğenilen ve yüksek öğretim otoriteleri tarafından önemli kabul edilen üniversitelerinden biridir. Kurum 23 Haziran 1951 tarihinden eğitim hayatına başlamıştır. Üniversite olarak resmi sıfatını kazanması ise 1964 yılında olmuştur.

Polonya’nın adını da aldığı, Bydgoszcz Kenti’nde bulunmaktadır. Okulun 10.000 üzerinde öğrencisi bulunmaktadır. Tarihi ve modernin bir arada olduğu ve dikkat çeken, etkileyici, detaylı ve kapsamlı  binaların olduğu bir kampusa sahiptir. Öğrenciler için türlü ihtiyaçlar düşünülmüştür. Okul, modern ve kaliteli eğitim sunan bir Avrupa Üniversitesidir. Bu okulun bir parçası olabilir, Avrupa’da eğitim alabilirsiniz. Bunu gerçekleştirmek için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

Eurostar İşbirliği İle Avrupa’da Eğitim:

Şubelerimizle internet, çağrı merkezi, bizzat yüz yüze görüşme ile iletişime geçebilirsiniz. Birçok Avrupa Birliği Üniversitesi’nde, özellikle Bydgoszcz Teknoloji ve Yaşam Üniversitesi hakkında bilgi almak için bunu en kısa sürede yapmanızı önermekteyiz. Bu kurum Türkiye’den öğrencilerimizi sadece ve sadece lise diploması ile kabul etmektedir. Bir başka deyişle, bir sınav stresi yaşamayacaksınız. Elbette ülkemizdeki sınava girebilirsiniz, kaldı ki YÖK denklik ön şartları, Bydgoszcz Teknoloji ve Yaşam Üniversitesi YÖK denklik kriterlerinde bir adım olarak bu önemlidir. Ancak, ülkemizdeki sınav ve alacağınız puanlar ülkemizi ilgilendirmektedir. Üniversitede öğrencilerimizin kabulleri tamamen bunların dışındadır. Üniversite Avrupa Birliği kriterlerine uygun olarak eğitim sunmaktadır ve AB fonlarından yararlanan bir kurumdur.

Bydgoszcz Teknoloji ve Yaşam Üniversitesi fakültelerini sıralayalım. Teknik bilimler fakültesi, tarım ve orman mühendisliği, mimarlık ile şehir planlama fakültesi, biyomedikal mühendisliği, kimya teknolojisi, inşaat mühendisliği, tasarım, elektrik mühendisliği, elektronik ve komünikasyon bölümü, çevre mühendisliği, bilgi ve iletişim teknolojisi, iç tasarım bölümü, malzeme mühendisliği, makine mühendisliği, teknik fizik bölümü, taşıma, tarım ve hayvancılık, tarım bilimleri, biyoteknoloji, çevre koruma, gıda teknolojisi ve insan beslenmesi, yönetim bilimleri, yönetim ve üretim mühendisliği olarak eğitim verilmektedir. Kampus içinde fakülte binaları, laboratuar, önemli çalışma alanları, teknik inceleme alanları, kütüphaneler, spor ve sanat salonları, öğrenci kulüpleri ve birçok alan da hizmete sunulmaktadır.

Mezun olan gençlerimiz, ülkemize dönmek ve burada çalışmak istediklerinde, Bydgoszcz Teknoloji ve Yaşam Üniversitesi YÖK denklik konusunda destek ve bilgi almak üzere danışmanlarımızdan yardım alabilirler. YÖK üniversitelerin eğitim özelliklerini inceler ve yurtdışında eğitim gören öğrencilerimizin eğitim standartlarının ülkemiz fakülteleri ile aynı olup olmadığını inceler. Denklik işlemlerinde, genel anlamda bu şekilde bir inceleme yapılmaktadır. Bundan sonra, kabul, red, mülakat ya da sınava girilmesi gibi kararlar verilebilir. Bydgoszcz Teknoloji ve Yaşam Üniversitesi YÖK denklik noktasında avantajlıdır çünkü, YÖK tarafından tanına bir Avrupa Üniversitesi’dir. Bu noktada, öğrencilerimizin bir adım önde olduklarını belirtelim. Danışmanlığımız olarak YÖK tarafından tanınan üniversiteler ile öğrencilerimiz için işbirliği yapmaktayız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    Polonya’da Üniversite

    whatsapp1