Yök Denklik

Polonya'nın, akreditasyon özelliği olan seçkin üniversitelerinden Casimir The Great Üniversitesi aynı zamanda Kazimierz Wielki Üniversitesi olarak da adlandırılmaktadır. Polonya hem köklü, hem de uluslararası statüde tanınan yüksek öğrenim kurumları ile dikkat çekmektedir.

Polonya'da Eğitim

Casimir The Great Üniversitesi Yök Denklik

Polonya’nın, akreditasyon özelliği olan seçkin üniversitelerinden Casimir The Great Üniversitesi aynı zamanda Kazimierz Wielki Üniversitesi olarak da adlandırılmaktadır. Polonya hem köklü, hem de uluslararası statüde tanınan yüksek öğrenim kurumları ile dikkat çekmektedir. Ülkenin genel anlamda okuma yazma sayısı son derece yüksektir ve üniversite mezunlarının sayısı da fazladır.

Ekonomik anlamda da gerçekten avantajlı bir ülkedir. Avrupa Ülkeleri’nin büyük çoğunluğundan ucuz yaşam koşullarının olduğu bir ülkedir. Casimir The Great Üniversitesi de üniversite eğitimi noktasında gençlerimizin seçebilecekleri, kaliteli ve avantajlı üniversitelerden biridir. Okul 1969 yılında eğitim hayatına başlamıştır. Bologna kriterlerine uygun şekilde ve Avrupa üniversite eğitim standartlarına uygun olarak eğitim vermektedir. Okulun en önemli özelliklerinden biri de okulun Avrupa üniversiteleri tarafından da otoritesi kabul edilen akademik personele sahip olmasıdır. Seçkin eğitmenlerin eşliğinde, gençlerimiz de hak ettikleri fakülte eğitimini almaktadırlar. Okulun yurtdışından birçok öğrencisinin olduğunu da ekleyelim.

Casimir The Great Üniversitesi, idari ve sosyal bilimler fakültesi, felsefe enstitüsü, epistemoloji bölümü ve din felsefesi, felsefe tarihi, mantık ve ontoloji bölümü, hukuk fakültesi ile yönetim ve idare bölümü, laboratuar bilimleri, iktisat, kamu yönetimi ve  finansmanı, adli bilimler ve kriminoloji, kütüphane, sosyoloji, edebiyat fakültesi, siyaset bilimleri bölümü, yabancı diller bölümü, matematik, fizik ve teknoloji fakültesi, bilgisayar bilimleri bölümü, bitki topoloji bölümü, mekanik ve uygulama enstitüsü, modelleme ve simulasyon, doğa bilimleri fakültesi olarak sıralanmaktadır. Ayrıca, genetik mühendisliği, mikrobiyoloji fakültesi, fizik ve coğrafya fakültesi, turizm, beden eğitimi, eğitim fakültesi, felsefe, psikoloji, müzik fakültesi gibi çok sayıda bölümleri ile öğrencilerine hizmet sunmaktadır.

Casimir The Great Üniversitesi öğrencilerinin eğitimlerine memnun şekilde devam ettikleri bir yüksek öğrenim kurumudur. Kampus içinde yurt seçenekleri ve kütüphane, laboratuar, çalışma alanları, bilgisayarlar, sosyal merkezler, öğrenci kulüpleri gibi birçok seçenek bulunmaktadır. Öğrencilerin donanımlı ve kendilerini ifade edebilecekleri bir eğitim almaları için gerekli eğitim sistemi uygulanır. Aktif olarak birebir öğrenci ve öğretmenin yer aldığı modern eğitim sistemleri uygulanan bir kurumdur.

Okulun taşımakta olduğu bu özellikler sayesinde, Casimir The Great Üniversitesi YÖK denklik unsurlarını barındırmaktadır. Avrupa kriterlerinde eğitim vermesi zaten YÖK denkliği açısından son derece avantajlı bir durumdur. Yüksek Öğretim Kurulumuz, Bologna kriterlerine sahip olan Avrupa Üniversiteleri’nin tanınmasında kolaylık sunar ve buna bağlı olarak diplomaların denkliğini de kabul eder. Casimir The Great Üniversitesi YÖK denklik açısından öğrencilerimizin beklentilerini karşılamaktadır. Bunu özellikle önem veren bir genç olabilirsiniz. Denklik, devlet bünyesinde, kamuda memur olarak ya da devlet kurumları kademelerinde çalışmak isteyen gençlerimiz için çok önemlidir. Üniversite ile bu detayı elde edebilirsiniz. Askerlik işlemlerinde üniversite mezunu sayılmak için de denklik başvurularınızı yapmalısınız. Elbette danışmanlarımızdan yardım almalısınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    Polonya’da Üniversite

    whatsapp1