Yök Denklik

Teknik bilimler üzerine yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerimiz için Polonya Üniversiteleri son derece avantajlıdır. Öğrenci danışmanlarımızdan mutlaka bu kurumlar hakkında bilgi almalısınız. Polonya Üniversiteleri arasında yer alan Czestochowa Teknoloji Üniversitesi ülkenin önemli ve bir hayli aktif, gündemde olan yüksek öğrenim kurumlarından biridir.

Polonya'da Eğitim

Czestochowa Teknoloji Üniversitesi Yök Denklik

Teknik bilimler üzerine yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerimiz için Polonya Üniversiteleri son derece avantajlıdır. Öğrenci danışmanlarımızdan mutlaka bu kurumlar hakkında bilgi almalısınız. Polonya Üniversiteleri arasında yer alan Czestochowa Teknoloji Üniversitesi ülkenin önemli ve bir hayli aktif, gündemde olan yüksek öğrenim kurumlarından biridir. Kurumun gerçekten dinamik eğitim özellikleri olduğunu, teknoloji eğitimleri alanında önemli çalışmalara imza attığını belirtelim.

Üniversitenin 60 yıllık geçmişi bulunmaktadır. Kurulması uzun yıllara uzandığından, gerçekten temeli ülkenin eğitim sistemi ile bağlantılı köklere uzanmaktadır. Czestochowa Teknoloji Üniversitesi (CTU) günümüzde eğitim kapasitesi bakımından ülkenin en önemli üniversitelerinden biridir. Okulda hem Polonyalı hem de yabancı ülkelerden olmak üzere yaklaşık olarak 14.000 ‘e yakın öğrenci eğitim görmektedir. Yurtdışından tercih edilen önemli eğitim kurumlarından biridir.

Czestochowa Teknoloji Üniversitesi (CTU) bünyesinde, altı fakülte ve üç adet fakülte alt birimi ile eğitim vermektedir. Fakülte alt Bölümleri sayacak olursak, yabancı dil eğitimleri ile ilgilenen yabancı diller bölümü, öğretmen gelişimi ve eğitimleri ile ilgilenen merkezler, kültür ile spor merkezi olarak sıralanmaktadır. Üniversite bünyesinde 20’nin üzerinde çalışma alanı bulunmakta olup, 100’e yakın sahada ise eğitim verilmektedir. Czestochowa Teknoloji Üniversitesi son derece önemli, sadece Polonya içinde değil, aynı zamanda ülke den farklı yabancı ülkelerde de bilinen ve tanından akademik personeli ile dikkat çekmektedir. 800’ün üzerinde akademik personel, çeşitli kademelerde öğrencilerin hizmetindedir. Teknik eğitimin ağırlıklı olarak verildiği okulda, son derece önemli bilimsel çalışmalara imza atılmaktadır.

Czestochowa Teknoloji Üniversitesi son derece önemli eğitim kalitesi özelliklerine sahiptir. Öncelikle, belirtelim, üniversite, bir AB ülkesi olan Polonya sınırları içinde olduğundan, Avrupa Birliği bünyesinde yer alan, bu şekilde çeşitli eğitim yardımlarından faydalanan ve en önemlisi ise AB yüksek öğrenim kriterleri olan Bologna kriterlerine uygun yüksek eğitim kurumudur. Bu noktada, önemli bir özelliği de belirtelim. Kurumda eğitimi verilen dersler merkezi Brüksel’de bulunan, Avrupa Ulusal Mühendislik Birlikleri Federasyonu (FEANI) tarafından onaylıdır. Bu özellik son derece önemlidir sevgili gençlerimiz. Okuldan mezun olduğunuzda bir Avrupa Birliği mühendisi olarak çeşitli Avrupa Ülkeleri’nde mesleğinizi yapabilirsiniz.

Czestochowa Teknoloji Üniversitesi denklik kriterleri bakımından da öğrencilerimizin beklentilerini karşılar özelliklere sahiptir. Ülkemizin yüksek öğrenim kurumlarını denetleyen kurumumuz YÖK, Yüksek Öğrenim Kurumu’dur. Yurtdışından üniversitelerin tanınması ve öğrencilerimizin talep etmesi halinde diplomaların denklik işlemleri de YÖK tarafından yapılmaktadır. Mezun olmanızla birlikte, gerekli başvurularınızı, öğrenci danışmanlarımızdan destek alarak YÖK başvurusu ile yapabilirsiniz. Czestochowa Teknoloji Üniversitesi denklik unsurları tarafından YÖK kriterlerine uygundur. Özellikle, ülkemizde, kamu alanında yani devlet bünyesinde çalışmak hedefiniz varsa bu durumda, Czestochowa Teknoloji Üniversitesi denklik başvurularınızı mezun olduğunuzda yapmalısınız. Bu şekilde, mühendis olarak mesleğinizi ülkemizde de yapabilirsiniz. Özel sektörde çalışmayı hedefleyen gençlerimiz bunu direk diplomalarıyla yapabilirler.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    Polonya’da Üniversite

    whatsapp1