Yök Denklik

Medeni ve güvenli bir ülke olan Polonya, Avrupa Birliği'nin de etkisiyle, zaten kaliteli olan üniversitelerini çok daha mükemmel bir konuma getirmiştir. Polonya'nın beğenilen yüksek eğitim kurumlarından olan John Paull Katolik Üniversitesi, öğrencilerimize de kucak açmaktadır.

Polonya'da Eğitim

John Paull Katolik Üniversitesi Yök Denklik

Medeni ve güvenli bir ülke olan Polonya, Avrupa Birliği’nin de etkisiyle, zaten kaliteli olan üniversitelerini çok daha mükemmel bir konuma getirmiştir. Polonya’nın beğenilen yüksek eğitim kurumlarından olan John Paull Katolik Üniversitesi, öğrencilerimize de kucak açmaktadır.

Kontenjanlardan yararlanarak, yılın er zamanı, kayıt dönemlerini beklemek zorunda kalmadan öğrencisi olabilirsiniz. Öğrenci danışmanlarımızdan, Polonya Üniversiteleri ve John Paull Katolik Üniversitesi hakkında en güncel bilgileri ve yardımı alabilirsiniz. John Paull Katolik Üniversitesi YÖK denklik unsurlarını da içermektedir ve öğrencilerimizin beklentilerini karşılamaktadır. Bu okul, Avrupa Kıtası için, verdiği felsefe, ilahiyat, inanç bilimleri eğitimleri bakımından son derece önemlidir. Köklü bir üniversitedir. Ülkenin en eski yüksek eğitim kurumlarından biri olup, 1918 yılında kurulmuştur.

İlahiyat fakültesi son derece özel ve seçkindir ancak okulun diğer bölümleri de verdiği kaliteli eğitim ile otoriteler tarafından kabul edilmektedir. Bir Avrupa üniversitesidir ve eğitim kriterlerinde uymaktadır. Günümüzde 30.000 civarında gerçekten yüksek öğrenci sayısına sahiptir. Sadece Polonya değil, ülkemizden öğrencilerimiz başta olmak üzere yabancı öğrenciler çok fazla ilgi göstermektedir. Bunun nedeni ise, okulun yüksek eğitim kalitesi ve uluslararası otoriteler tarafından seçkin eğitim kurumları arasında kabul edilmesidir. Bologna kriterlerine uygun olarak eğitim verildiğinden, gençler mezun olduklarında, hem Avrupa Ülkelerinde hem de uluslararası anlamda geçerli diplomalarını almaktadır.

John Paull Katolik Üniversitesi, dünyanın sayılı üniversiteleri ile yaptığı işbirlikleri ile tanınmaktadır. Oxford Üniversitesi, Sorbonne ve Bologna Üniversiteleri, Padua Üniversitesi gibi seçkin kurumlarda işbirliklerinin olması, öğrencilerin de değişim programlarından yararlanmalarını sağlamaktadır. Polonya içinde ve diğer Avrupa Ülkeleri ile işbirlikleri olan bir kurumdur. Okulun bölümlerini sayacak olursak, İlahiyat fakültesi, hukuk fakültesi, felsefe ile ilahiyat fakültesi, sosyal bilimler fakültesi, matematik ile doğa bilimleri fakültesi, ekonomi fakültesi, kamu yönetimi, eğitim fakültesi bölümleri ile öğrencilerine beklentilerin üzerinde eğitim vermektedir.

John Paull Katolik Üniversitesi öğrencilerine, lisans eğitimleri yanında, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini de sunmaktadır. Türk öğrencilerimize de bu şans verilmektedir. Kaliteli ve otoriteler tarafından kabul edilen John Paull Katolik Üniversitesi YÖK denklik unsurları açısından da öğrencilerimizin beklentilerini karşılamaktadır. Denklik unsurları olması için, yurtdışında üniversitenin ve fakültenin ülkemizde bir fakülte ile aynı kriterleri ve eğitim içeriğini taşıması gerekmektedir. Bunu üniversitede bulabilirsiniz. John Paull Katolik Üniversitesi YÖK denklik kriterleri için yeterli olduğunu belirtelim. Buna göre, mezun olduğunuzda, diplomalarınızın tanınması için başvurularınızı yapabilirsiniz. Online başvurunuzu yaparken, neler yapmanız gerektiği ve hazırlıklar noktasında öğrenci danışmanlarımızdan da destek alabilirsiniz. Mutlaka denklik başvurusu yapmak zorunda olduğunuzu düşünmeyin, özellikle yurtdışında kariyer yapmak isteyen gençlerimiz başvurmayabilirler. Üniversite, yurtdışında kabul edilen ve geçerli bir kurum olduğundan, birçok ülkede çalışma planları yapabilirsiniz. Lisans eğitiminizden sonra, yüksek lisans ve doktora eğitimi de alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    Polonya’da Üniversite

    whatsapp1