Yök Denklik

Polonya köklü tıp üniversiteleri ile bilinen bir ülkedir. Ülkedeki seçkin tıp üniversitelerinden biri, Katowice Silesia Tıp Üniversitesi'dir. 1928 yılından bu yana sağlık alanında eğitim veren üniversite, 1950 yılında üniversite statüsü ile eğitim sunmaya başlamış ve halen devam etmektedir.

Polonya'da Eğitim

Katowice Silesia Tıp Üniversitesi Yök Denklik

Polonya köklü tıp üniversiteleri ile bilinen bir ülkedir. Ülkedeki seçkin tıp üniversitelerinden biri, Katowice Silesia Tıp Üniversitesi’dir. 1928 yılından bu yana sağlık alanında eğitim veren üniversite, 1950 yılında üniversite statüsü ile eğitim sunmaya başlamış ve halen devam etmektedir.

Avrupa’nın seçkin ve elit tıp okulları arasında yer almaktadır. Bir Avrupa Birliği üniversitesidir ve Bologna kriterlerine uygundur. Bu noktada YÖK tanıma kriterlerine uygundur. Okul, eğitim programlarını tıp alanındaki gelişmeler ile eş zamanlı olarak yenilemektedir. Tüm öğrencilerin aktif olarak, hem teorik hem de pratik eğitim almaları sağlanmaktadır. Kapsamlı ve öğrencilerin son derece deneyim kazandıkları önemli bir hastanesi vardır.

Katowice Silesia Tıp Üniversitesi, günümüzde, 2000 civarında akademik personeli, 13 fakültesi, 23 enstitüsü, 15 öğretim birimi ve çok sayıda bölümleri ile modern ve elit bir tıp, sağlık eğitimi vermektedir. Okulda, günümüzde Polonya’dan öğrencilerin yanında, yabancı öğrencilerin sayısı da bir hayli fazladır. Bunun nedeni okulun, uluslararası anlamda tanınması, tıp ve üniversite otoriteleri tarafından kaliteli bir üniversite olarak kabul edilmesidir. İngilizce eğitim programları, okulun ABD başta olmak üzere birçok ülkenin kurumu ve üniversiteleri ile işbirlikleri yapmaları ile öğrenciler için avantajlı kariyer olanakları sunulmaktadır. Kaliteli bir tıp eğitimi almak istiyorsanız, mutlaka Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı öğrenci danışmanlarımızdan kurum konusunda bilgi almalısınız.

Eurostar İle Doğru Tıp Eğitimi ve Denklik Başvurularınızı Eksiksiz Yapacaksınız:

Gönlünüzde tıp eğitimi almak varsa, bunu mutlaka ülkemiz üniversitelerinde yapmak zorunluluğunuz olmadığını belirtelim. Yurtdışında anlaşmalı olduğumuz seçkin üniversitelerde, bir sınava girmeden, ülkemizdeki üniversite sınavlarını takip etmeden, puan şartı olmadan tıp eğitimi almak için başvurularınızı yapabilirsiniz. Lise diplomanızla ve transkript gibi temel belgelerinizi almanız yeterlidir. Tüm hazırlıkları yapmak, kayıt başvuruları ve tüm hazırlıkların yapılmasında profesyonel bir danışmana ihtiyacınız olacak. Bu durumda, öğrenci danışmanlarımız sizlerle olacak ve size yardımcı olacaklar. Vizelerinizin alınmasında takibi biz yapmaktayız ve size desteğimiz eğitim yıllarınızda ve sonrasında da geçerli olacaktır.

Son derece seçkin bir kurumda tıp eğitimi alma şansını yakalayacaksınız. Katowice Silesia Tıp Üniversitesi, Bologna kriterlerine uygun olduğundan, YÖK tarafından tanınmaktadır. Bir okulun tanınması demek, ülkemizdeki tıp fakülteleri ile eşdeğer eğitim verdiği kabul edilmesidir. Denklik ayrı bir durumdur. Öğrenciler için ayrı ayrı verilir. Öğrencilerin YÖK resmi sitesine bakarak, eğitim aldıkları okulun denklik kriterleri dahilinde olup olmadıklarına bakmaları mümkündür. Katowice Silesia Tıp Üniversitesi YÖK denklik kriterlerinin uygun olup olmadığını da inceleyebilirsiniz. Bu konuda öğrenci danışmanlarımızdan her anlamda ve her zaman destek alabileceğinizi belirtelim. Katowice Silesia Tıp Üniversitesi YÖK denklik kriterlerini incelemek yerine, en güncel bilgileri ve desteği öğrenci danışmanlarımızdan alabilirsiniz. Tıp eğitimleri alanında, üniversite giriş sınavlarında ilk 50 bin içinde olan öğrencilerimizin denklikleri kurum tarafından kabul edilmektedir. Katowice Silesia Tıp Üniversitesi YÖK denklik konusunda tüm detaylar öğrenci danışmanlarımızda.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    Polonya’da Üniversite

    whatsapp1