Yök Denklik

Ülkemize çok uzak mesafede olmayan Polonya, her gün düzenli uçuşlarla ulaşımın son derece kolay olduğu bir ülkedir. Polonya Avrupa'nın merkezinde olan ve stratejik önemi de son derece büyük bir ülkedir.

Polonya'da Eğitim

Poznan Teknoloji Üniversitesi YÖK Denklik

Ülkemize çok uzak mesafede olmayan Polonya, her gün düzenli uçuşlarla ulaşımın son derece kolay olduğu bir ülkedir. Polonya Avrupa’nın merkezinde olan ve stratejik önemi de son derece büyük bir ülkedir. Öte yandan, ülkenin en önemli özelliklerinden biri de eğitim oranının yüksek olması, eğitime çok önem verilmesidir.

Özellikle üniversiteler bakımından, birçok seçkin akademik kurum, sadece Polonya’lı gençlerin değil, aynı zamanda yabancı ülkelerden gençlerin de tercihi olmaktadır. Bu seçkin üniversitelerden biri de 1919 yılında kurulan Poznan Teknoloji Üniversitesi’dir. Bu üniversite, özellikle mühendislik bilimleri alanında gerçekten son derece kaliteli ve modern bir eğitim sunmaktadır.

İstediğiniz Mühendislik Eğitimini Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımızla Alabilirsiniz:

Bu seçkin eğitim kurumunda, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı işbirliğimizle artık öğrencilerimiz de eğitim almaktalar.Üstelik sınav ve puan şartı zorunluluğu da bulunmamaktadır. Mimarlık fakültesi bu okulun en gözde bölümlerinden biridir. Kimyasal teknoloji fakültesi, inşaat ve çevre mühendisliği fakültesi, bilgisayar fakültesi, pazarlama ve ekonomi, elektronik ve komünikasyon fakültesi, fizik bölümü, makine ile motorlu taşıtlar bölümü, matematik bölümü gibi birçok fakülte ile bölümde eğitiminizi alabilirsiniz. Öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçiniz ve kayıt tarihlerini öğrenerek başvurularınızı yapınız. Danışmanlarımız destek olacak ve siz de bu seçkin üniversitenin bir öğrencisi olacaksınız.

Poznan Teknoloji Üniversitesi YÖK denklik konusu, mutlaka aklınızda soru işaretleri yaratacak bir konu olabilir. YÖK denklik kriterleri çeşitlidir ve bunları kurumun resmi sitesinden güncel şekilde takip edebilirsiniz, inceleyebilirsiniz. Poznan Teknoloji Üniversitesi YÖK denklik bakımından, öğrencilerimiz için avantajlıdır. Çünkü uluslararası anlamda son derece seçkin kabul edilen ve yetkin olan bir eğitim kurumudur. Eurostar olarak anlaşmalı olduğumuz üniversitelerimizin YÖK tanınma unsurlarına haiz olduğunu belirtelim. Poznan Teknoloji Üniversitesi, Bologna kriterlerine uygun olan, modern eğitim sistemine sahip, otoriteler tarafından kabul edilen bir kurumdur. Bu nedenle, kurumun YÖK tanınma şartlarına da haiz olduğunu belirtelim.

Poznan Teknoloji Üniversitesi YÖK denklik şartlarına uygun olmak demek, öğrencilerimizin diplomaları ile ülkemize döndüklerinde kamu alanında çalışmalarına izin vermek anlamına gelmektedir. Özellikle devlet bünyesinde çalışmak isteyen gençlerimizin diploma denklik başvurularını yapmaları yerinde olacaktır. Tüm şartlar, kriterler, başvuru şartları noktasında, öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabileceğinizi belirtelim. Denklik ön koşullarını inceleyerek bu noktalara uygun olup olmadığınızı anlayabilirsiniz. Uygun olmamanız durumunda, başvurularınızı online olarak bireysel şekilde yapmalısınız. Başvurularınızı online form doldurarak, belgelerinizi eksiksiz şekilde sunarak yapmanız gerekmektedir. Başvurunun ardından, öğrencilerin durumu kurum tarafından incelenerek durum sonucu bir ya da iki aylık incelemeden sonra iletilecektir. Başvurularınızın askerlik için de önemi olduğunu belirtelim. Malum uzun dönem ve kısa dönem askerlik konusunda üniversite mezunu olmak önem taşımaktadır. Özel sektörde çalışacak gençlerimiz için YÖK denkliğinin çok önemli olmadığını belirtelim. Danışmanlarımız ise her zaman sizinle.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    Polonya’da Üniversite

    whatsapp1