Yök Denklik

Polonya seçkin ve saygın prestijli köklü üniversiteleri ile tanınmaktadır. Polonya bir Avrupa Ülkesi'ne yakışır şekilde, eğitime son derece önem vermektedir. Ülkede okuma yazma oranı %100 gibi yüksek bir rakamdır ayrıca üniversite eğitimi de yüksek orandadır.

Polonya'da Eğitim

Rzeszow Teknoloji Üniversitesi YÖK Denklik

Polonya seçkin ve saygın prestijli köklü üniversiteleri ile tanınmaktadır. Polonya bir Avrupa Ülkesi’ne yakışır şekilde, eğitime son derece önem vermektedir. Ülkede okuma yazma oranı %100 gibi yüksek bir rakamdır ayrıca üniversite eğitimi de yüksek orandadır. Polonez Halkı gelişmiş ve medeni bir halktır. Ayrıca, ülkenin Avrupa Birliği’ne girmesiyle birlikte kalkınma sürecinde ilerleme dikkati çekmektedir.

Bugüne kadar birçok tarihsel olayı özellikle savaşlar atlatmış olan ülke, AB süreci ile birlikte ekonomik anlamda da güçlenmiştir. Ülkenin üniversiteleri son derece kaliteli eğitimleri ve akademik kadrosu ile önde gelen üniversiteler arasında yer almaktadır. Bundan başka, Avrupa eğitim fonlarından gelen kaynaklarla modernize olmuş ve çok daha başarılı eğitim veren konuma gelmişlerdir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak bunun bilincinde olarak, öğrencilerimizin Polonya Üniversiteleri’ni değerlendirmeleri için hizmet sunmaktayız.

Eurostar İle Doğru Eğitim Adımları:

Öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alarak Polonya Üniversiteleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bunlardan biri Rzeszow Teknoloji Üniversitesi’dir. Önemli, başarılı bir üniversitedir. Üniversitenin kuruluşu 1951 yılına dayanmaktadır. Günümüzde 20.000’e yakın öğrencisi olan bir kurumdur ve yurtdışında çok sayıda öğrencinin de ilk tercihidir. Altı fakültesi ile eğitim sunmaktadır. Kimya fakültesi, inşaat mühendisliği ile çevre mühendisliği fakültesi, elektrik mühendisliği ve bilgisayar mühendisliği fakültesi, yönetim bilimleri fakültesi, matematik ile uygulamalı fizik fakültesi, makine mühendisliği ile havacılık fakültesi olarak şekillenmektedir. Okulun en önemli özelliklerinden biri, gençlerine iş imkanları sunabilmesidir. Önemli milli ve uluslararası firmalarla işbirlikleri bulunmaktadır. Bu durum, öğrencilerin mezun olmalarından sonra firmalar bazında kariyerlerine başlamalarında etkili olmaktadır. Ayrıca, okulun Avrupa Birliği tarafından tanınması, diplomalarının da AB ülkelerinde geçerli olmasını sağlamaktadır. Gençler Avrupa’da farklı ülkelerde kariyerlerine odaklanabilirler.

Okulun kampus alanlarında kaliteli zaman geçirebilirsiniz. Derslerin verilmesi modern altyapı ile donatılmış, derslikler, geniş bilgisayar odaları, devam internet kullanımı,çalışma alanları ve laboratuarlar ile gerçekleşmektedir. Okul sadece eğitim değil, medeni ve kişilikli bireyler yetiştirmek üzere gençlerin sosyal anlamda dolu olmalarına da önem vermektedir. Spor tesisleri açık ve kapalı olarak bulunur. Kütüphane,sanat merkezleri, öğrenci kulüpleri binaları, kafe ve farklı sosyalleşme alanları gibi birçok imkan bulunmaktadır.

Rzeszow Teknoloji Üniversitesi YÖK tarafından tanınmaktadır. Bunun anlamı, üniversite ülkemizdeki teknik üniversiteler ile aynı konumda kabul edilmektedir. Rzeszow Teknoloji Üniversitesi YÖK denklik ön şartlarını taşıyan, dünyanın önemli ilk 1000 üniversitesi arasında kabul edilen bir kurumdur. En güncel kurum düzenlemeleri hakkında bilgi almak için ve özel anlamda, Rzeszow Teknoloji Üniversitesi YÖK denklik detayları hakkında merak ettiklerinize yanıt bulmak için öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Rzeszow Teknoloji Üniversitesi YÖK denklik unsurları, başvurular ve başvuruların izlenmesi detayları için şubelerimizde sizleri beklemekteyiz. Kurumlarımızdan bilgi alarak başvurularınızı zaman kaybetmeden yapabilirsiniz. Denklik kabulü olan diplomanızla ülkemizde kariyer olanaklarından elbette yararlanabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    Polonya’da Üniversite

    whatsapp1