Yök Denklik

Yurtdışında eğitim alacağınız kurumu seçerken, eğitim kalitesi, ekonomik uygunluk, denklik ve mezun olduğunuzda size potansiyel olarak sunacağı iş olanaklarına dikkat etmelisiniz.

Polonya'da Eğitim

Rzeszow Üniversitesi YÖK Denklik

Yurtdışında eğitim alacağınız kurumu seçerken, eğitim kalitesi, ekonomik uygunluk, denklik ve mezun olduğunuzda size potansiyel olarak sunacağı iş olanaklarına dikkat etmelisiniz. Polonya Üniversiteleri, özellikle Rzeszow Üniversitesi YÖK denklik unsurlarına sahip ve öğrencilerimizin bu noktada avantajlı oldukları eğitim kurumlarıdır.

Yurtdışında teknik alanlarda eğitim almak hedefiniz varsa, Polonya’da bulunan seçkin üniversitelerden yana tercihlerinizi yapabilirsiniz. Bu noktada, Rzeszow Teknoloji Üniversitesi seçiminiz olabilir. Bu üniversite 1951 yılında kurulmuştur. Yarım asırlık geçmişinde, önemli mezunlar vermiş ve mezunları arasında önemli bilim adamları da bulunmaktadır. Günümüzde üniversite, 6 fakülte ve 20.000’e yakın öğrencisi ile akademik kariyerine başarılı şekilde devam etmektedir.

Mezun olduktan sonra, Polonya’da önemli milli firmalarla işbirliği içindedir. Bu sayede, mezun olan parlak gençlerin bu kurumlarda eğitim alması da mümkün olmaktadır. Siz de onlardan biri olabilirsiniz ve ülkede, çalışma ve oturma izni alarak, bir süre yurtdışı kariyerinize odaklanabilirsiniz.

Rzeszow Teknoloji Üniversitesi, gençlerin kurslarda ve çeşitli girişimcilik programlarında deneyim kazanmaları için birçok uygulama sunar. Eğitimlerini donanımlı şekilde, kendilerine güvenli olarak almaları ve kariyerlerine sağlam adımlarla başlamaları için son derece destek hizmetler sunar. Bu noktada, parmakla gösterilen üniversitedir.

Kurum, Avrupa’nın, sadece Polonya’nın değil, genel anlamda kıtanın teknoloji eğitimleri konusunda en fazla tercih edilen üniversitelerinden biridir. Kurum bazında Avrupa Ülkeleri’nden de birçok yabancı öğrenci eğitim görmektedir. Akreditasyonu bulunmaktadır. Öğrenci değişim programlarına açık bir kurumdur. Yurtdışında birçok üniversite ve bilimsel kurum ile işbirlikleri bulunmaktadır. Kampus içinde, konaklama için yurtlar, amfiler ve derslikler, modern laboratuarlar, çalışma ve deney sahaları, kütüphaneler, spor alanları, sanat merkezleri, öğrenci merkezleri gibi tesisleri bulunmaktadır. Kimya fakültesi, makine mühendisliği ile havacılık fakültesi, yönetim bilimleri fakültesi, matematik ve uygulamalı fizik fakültesi, elektrik ve bilgisayar mühendisliği fakültesi, inşaat ve çevre mühendisliği fakültesi bölümlerdir.

Akreditasyonu olan üniversite, Bologna kriterlerine uygun şekilde, uluslararası eğitim standartlarına uygun özelliklere sahiptir. Önemli yüksek öğrenim kurumları arasında sayılan üniversite, YÖK denkliği açısından da kriterlere uygundur. Buna göre, mezun olduktan sonra, Rzeszow Üniversitesi YÖK denklik başvurularınızı yapabilirsiniz. Diplomalarınızın YÖK tarafından kabul edilmesi ve denklik kararının verilmesi demek, ülkemizde aynı eğitimi almış bir gencimiz ile aynı seviyede kabul edilmeniz demektir. Özellikle, ülkemizde ve devlet bünyesinde kariyer yapmak isteyen gençlerimizin YÖK denklik başvurusunda bulunmaları gerekir. Bunu da ilk olarak online başvuru ile yapabilirsiniz. Bilgisayar üzerinden başvurunuzu yaptıktan sonra, Rzeszow Üniversitesi YÖK denklik kabulü için diplomanızı ve diğer sizden istenen belgeleri eklemelisiniz. Ardından belgelerin asıllarını ve örneklerini bir zarfla kuruma göndereceksiniz. Başvurunuz birkaç ay içinde sonuçlandırılacaktır. Bu şekilde, siz de diplomanızın denkliğini onaylatabilirsiniz. Diplomanızın onaylatılması ülkemizde de eğitiminizin kabul edilmesi anlamına gelmektedir. Bu şekilde, üniversite mezunlarımızla aynı şartlarda kabul edileceksiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    Polonya’da Üniversite

    whatsapp1