Yök Denklik

Torun Nicolaus Copermicus Üniversitesi Polonya'nın en önemli üniversitelerinden biridir. Bu seçkin eğitim kurumunda, hem ülke içinden, hem Avrupa Ülkeleri'nden, hem de genel anlamda dünyadan birçok öğrenci eğitim görmektedir.

Polonya'da Eğitim

Torun Nicolaus Copermicus Üniversitesi YÖK Denklik

Torun Nicolaus Copermicus Üniversitesi Polonya’nın en önemli üniversitelerinden biridir. Bu seçkin eğitim kurumunda, hem ülke içinden, hem Avrupa Ülkeleri’nden, hem de genel anlamda dünyadan birçok öğrenci eğitim görmektedir. Torun Nicolaus Üniversitesi, ülkenin, önemli olduğu kadar, aynı zamanda köklü üniversitelerinden biridir. 2. Dünya Savaşı’ndan hemen sonra, 1945 yılında kurulmuştur. Ülkenin savaştan sonra kalkınması, üniversite mezunu olan ve kaliteli meslek eğitimlerini almış gençlerin oluşmasında çok önemli katkıları bulunmaktadır.

Günümüzde, üniversite 17 fakülte ile eğitim sunmaktadır. Kampus öğrencilerin eğitimlerinde rahat etmesi için geniş olanaklara sahiptir. Kapsamlı kütüphane, yüksekokullar, sosyal ve kültürel aktiviteler ve spor etkinlikleri için olanaklar bulunmaktadır. Bu tür altyapı donanımının çok önemli olduğunu belirtelim. Eğitim yıllarınızda kendinizi geliştirmenizi sağlar.

Torun Nicolaus Copermicus Üniversitesi günümüzde, 30.000 civarında öğrencisi ile eğitim veren önemli eğitim kurumudur. Polonya Torun’da bulunan kurum, adını bu şehirden almaktadır. Üniversite ülkenin en geniş kapasitesi olan, en büyük üniversitelerinden biridir. 80 lisans eğitimi, 100 uzmanlık eğitimi ve 50 lisans üstü eğitim bölümü ve kapasitesi bulunmaktadır. Okul, kurulduğu yıldan günümüze kadar, 200.000 civarında mezun vermiştir. Sadece Polonya’nın değil, aynı zamanda Avrupa’nın da bilimsel çalışmalar konusunda parmakla gösterilen üniversitelerinden biridir. Atom, moleküler çalışmalar, optik fizik laboratuarları ile dikkat çekmektedir. Kuantum Optik Merkezi de bu çalışmalar alanında öne çıkan hizmetleri ile kıta çapında dikkat çeker. Bilimsel çalışmalar alanında gerçekten öğrencisi olmaktan memnun kalacağınız bir üniversitedir.

Torun Nicolaus Copermicus Üniversitesi akreditasyon imkanı sunar. Bir Avrupa Birliği Üniversitesi’dir. Bologna kriterleri ile eğitim temelleri şekillenir. Yurtdışından birçok üniversite ve çeşitli merkezlerle yakın bağlantıları bulunmaktadır. Bu sayede, öğrenci değişimleri, bilimsel çalışmalar, seminer ve etkinlikler bakımından son derece sık görülen durumlardır. Öğrencilerin mükemmel meslek eğitimi almaları sağlanmaktadır. Hem meslek eğitimlerini, kendilerine güvenerek almaları, hem de sosyal anlamda kendilerine güvenen ve yeten kişiler olmaları bakımından altyapısı sağlam bir eğitim verilmektedir. Modern laboratuarlar, kütüphaneler, teknolojik merkezler de öğrenciler için çok yeterli ve donanımlıdır.

Torun Nicolaus Copermicus Üniversitesi YÖK denklik bakımından beklentilerini karşılayan özelliklere sahiptir. Öğrencilerimiz, yurtdışındaki okullarından mezun olduktan sonra, özellikle askerlik durumları için ve devlet bünyesine çalışmayı düşünmekteyseler denklik başvurusunda bulunmalıdır. Denklik başvurularınızı YÖK’ün resmi sayfasından yapmalısınız. Bilgilerinizi girdikten sonra, sizden istene belgelerin örneklerini de yükleyiniz ve başvurunuz alınmış olacaktır. Torun Nicolaus Copermicus Üniversitesi YÖK denklik unsurlarını barındıran bir yüksek eğitim kurumu olduğundan, öğrencilerimizin başvuruları da kabul edilmektedir. Avrupa’da mezun öğrencilerimizin çalışma olanaklarının olduğunu da belirtelim. Torun Nicolaus Copermicus Üniversitesi YÖK denklik başvurularınızı ülkemizde bir kariyer için hemen yapınız. Kamu alanında çalışmak ve askerlik işlemlerinde geçerli olması bakımından, elbette denklik başvurularının yapılması ve kabul edilmesi önemlidir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    Polonya’da Üniversite

    whatsapp1