Yök Denklik

Müzik eğitimi almak isteyen gençlerimiz, sadece ülkemizdeki müzik okulları ile sınırlı değilsiniz. Ülkemizde konservatuarlarımızda genellikle sınav sistemi uygulanmaktadır. Sınav heyecanı ile çok yetenekli ve başarılı olsanız bile elenme durumu yaşayabilirsiniz.

Polonya'da Eğitim

Wroclaw Müzik Üniversitesi YÖK Denklik

Müzik eğitimi almak isteyen gençlerimiz, sadece ülkemizdeki müzik okulları ile sınırlı değilsiniz. Ülkemizde konservatuarlarımızda genellikle sınav sistemi uygulanmaktadır. Sınav heyecanı ile çok yetenekli ve başarılı olsanız bile elenme durumu yaşayabilirsiniz. Yurtdışında sizi bekleyen müzik okullarının olduğunu da unutmayınız.

Hemen yurtdışı eğitim kurumumuzla, şubelerimizle iletişime geçebilirsiniz. Avrupa Ülkeleri’nde sizi kabul edecek ve beklentilerinizin de üzerinde eğitim alabileceğiniz okullar olduğunu belirtelim. Bunların başında, Polonya’nın seçkin yüksek eğitim kurumlarından Wroclaw Müzik Üniversitesi gelmektedir. Polonya, özellikle son yıllarda yurtdışından birçok öğrencinin tercih ettiği üniversiteleri ile dikkat çekmektedir. Müzik eğitimi almak isteyen gençlerimiz de, ülkenin en önemli müzik okulunu tercih edebilirler. Wroclaw Müzik Üniversitesi YÖK denklik açısından da avantajlı eğitim kalitesine sahiptir.

Wroclaw Müzik Üniversitesi, 1948 yılında kurulmuştur. Kurulduğu tarihten bugüne müzik alanında gerçekten çok önemli isimlerin yetişmesini sağlamıştır. Müzik otoriteleri tarafından da okulun eğitim kalitesi kabul edilmektedir. Ayrıca her sene son derece önemli kabul edilen müzik etkinlikleri ve bir dizi konser programları da okul tarafından düzenlenmektedir. Üniversitenin Avrupa Kredi Transfer Sistemi bünyesinde önemli eğitim programlarına da eşlik etmektedir. Okulda hem klasik müzik, hem de caz eğitimi olarak birçok eğitimi alabilirsiniz. Eğitim yıllarınızda okulun orkestralarında yer alarak deneyim kazanabilirsiniz. Okulun bölümleri, kompozisyon bölümü ve şeflik ile müzik teorisi, müzik terapisi bölümleri, enstrümantal çalışmaları bölümü, ses bilimleri bölümü ve müzik eğitimi ana bilim dalı  bölümlerinde öğrenci olarak eğitim alabilirsiniz.

Avrupa kriterlerinde olan ve AB otoriteleri tarafından kabul edilen eğitim sunması, öğrencilerin giderek köklü okula ilgi göstermesini sağlamıştır.Bu okulda eğitim aldığınızda, Polonya yanında, Avrupa’dan ve dünya ülkelerinden birçok yabancı öğrencinin de öğrenci olduğunu göreceksiniz. Kozmopolit bir ortamda, ufuklarınızı genişleterek, birçok farklı yetenek arasında siz de var olacaksınız. Sayede bu renklilik açısından bile okulda eğitim almanızı öneririz. Öte yandan, okulun akademik personelinin de son derece başarılı isimlerden oluştuğunu belirtelim. Avrupa’nın seçkin müzik adamları size eğitim verecektir.

Wroclaw Müzik Üniversitesi YÖK denklik açısından, öğrencilerimize avantajlar sunan bir kurumdur. Müzik kariyerinizi yurtdışında yapmak isterseniz denklik başvurusu yapmanıza gerek yoktur. Tabi, her zaman bu başvuruyu yapmak size kalmış. Ayrıca, ülkemizde özel sektörde kariyerime odaklanmak istiyorum diyorsanız,bu durumda, yine denklik başvurusu yapmak durumunda değilsiniz. Wroclaw Müzik Üniversitesi YÖK denklik başvurusunda, özellikle kamu alanında çalışmak isteyen gençlerimizin kesinlikle, diploma denklik başvurularını yapmaları gerekmektedir. Kamu kurumlarımızdan olan devlet opera ve balesinde kadro için başvurabilirsiniz. Bu ve benzeri alanlarda çalışmanız için elbette online başvurunuzu yapmalısınız. Bu noktada, yardımcı olmak üzere öğrenci danışmanlarımız sizleri bekliyor. Polonya gibi hem medeni, hem de ekonomik anlamda sizi zorlamayacak bir ülkede öğrenci olarak memnun kaldığınız bir eğitim alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    Polonya’da Üniversite

    whatsapp1