Yök Denklik

Ülkemizde sınavlara girerek, ziraat eğitimini ziraat fakültelerimizde alabilirsiniz. Ülkemizin üniversite ve ziraat fakültesi eğitimi için tek seçenek olmadığını belirtelim. Yurtdışında da, özellikle Avrupa Üniversiteleri'nde eğitim kalitesi yüksek ve mesleki eğitim anlamında beklentilerinizi karşılayacak zıraat fakültelerinde eğitim alabilirsiniz.

Polonya'da Eğitim

Wroclaw Ziraat Üniversitesi YÖK Denklik

Ülkemizde sınavlara girerek, ziraat eğitimini ziraat fakültelerimizde alabilirsiniz. Ülkemizin üniversite ve ziraat fakültesi eğitimi için tek seçenek olmadığını belirtelim. Yurtdışında da, özellikle Avrupa Üniversiteleri’nde eğitim kalitesi yüksek ve mesleki eğitim anlamında beklentilerinizi karşılayacak zıraat fakültelerinde eğitim alabilirsiniz. Üstelik bunu ülkemizden farklı olarak bir giriş sınavı olmadan yapabilirsiniz.

Polonya Üniversiteleri’ni bu noktada sunmak isteriz. Yurtdışı eğitim danışmanlığı şubelerimizde, birçok ülke ve Polonya Üniversiteleri’ni inceleyebilir, bilgi alabilirsiniz. Bu önemli kurumlarından başında, Wroclaw Ziraat Üniversitesi gelmektedir. Yurtdışında eğitim kurumlarından beklentileriniz nedir. Eğitim kalitesi ve YÖK denkliği beklentilerinizin başında gelmektedir. Wroclaw Ziraat Üniversitesi YÖK denklik açısından beklentileri karşılayacak özelliklerdedir. Bir ziraat eğitimi almak seçilebilecek en donanımlı yüksek eğitim kurumlarından biridir. Siz de Polonya ve Avrupa’dan birçok gencin yaptığı gibi, bu mesleğin eğitimini almak için kurumu seçebilirsiniz.

Wroclaw Zıraat Üniversitesi 1947 yılında kurulmuş, köklü bir eğitim kurumudur. Hem Polonya’nın, hem de Avrupa Birliği ülkelerinin parmakla gösterilen ziraat eğitimi veren üniversitelerinden biridir. Yüzlerce akademisyen kurumda eğitim vermektedir. Donanımlı bir ziraat eğitimi almak için altyapı yeterli olup, aynı zamanda modern eğitim teknikleri uygulanmaktadır. Dünya genelinde seçkin ziraat fakültelerinden ve ülkemizdeki fakültelerimizden bir farkı bulunmamaktadır. Kampus içinde ziraat bölümlerinde öğrencilerin, görerek, dokunarak ve deneyerek eğitimlerini almak için gerekli altyapı tamamlanmıştır. Geniş çalışma alanları, laboratuarlar, kütüphane, etüt salonları, sınıflar, ziraat eğitimi için sağlam bir altyapının oluşmasını sağlamaktadır. Bu sayede, mezun olduklarında öğrenciler ziraat mühendisi olarak donanımlı şekilde eğitilmiş olurlar.

Wroclaw Ziraat Üniversitesi, uluslararası alanda işbirlikleri ile dikkat çekmektedir. Birçok üniversite ve kurum ile programlar yürütülmektedir. Öğrenci değişimlerine açık bir okuldur. Öte yandan, eğitim kalitesi bakımından Avrupa’da tercih edilen bir ziraat üniversitesidir. Yurtdışından eğitim için başvuran öğrencilerin sayısı bir hayli fazladır. Polonya Avrupa Birliği ülkesidir ve üniversite de eğitim düzeyi bakımından Avrupa Birliği eğitim kriterlerine uygundur. Ülkemiz için de bir tanınma statüsü olan Bologna kriterlerine uygun şekilde eğitim özelliği bulunmaktadır. Bu okuldan mezun öğrencilerimizin denklik bakımından problemlerinin olmayacağını belirtelim.

Elbette mezun olduktan sonra, ülkenizde çalışmak isteyebilirsiniz. Bu noktada, gençlerimizin aklındaki en önemli sorulardan biri Wroclaw Ziraat Üniversitesi YÖK denklik unsurlarının olup olmayacağıdır. Denklik açısından aklınızda soru işaretlerinin olması son derece normal. Çünkü ülkenize dönmek ve özellikle kamu alanında, devlet nezdinde çalışmak isteyebilirsiniz. Bu durumda, denklik özelliği olan bir üniversitede eğitim almak isteyeceksiniz. Akreditasyon unsurları ve Bologna kriterlerine uygun olması Wroclaw Ziraat Üniversitesi YÖK denklik bakımından kriterlere uygundur. Başvurularınızı yapabilirsiniz ve iki ay içinde sonuçlanacaktır. Elbette bu aşamada da öğrenci danışmanlarımızın sizinle olacağını belirtelim. Hayallerinizi üniversite eğitimini almanız için tek yapmanız gereken şubelerimizle iletişime geçmek ve desteklerimizle seçimlerinizi yapmaktır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    Polonya’da Üniversite

    whatsapp1