Yök Denklik

Avrupa Kıtası'nda son derece önemli bir geçiş noktası olan Polonya, bir Avrupa Birliği ülkesi olarak, tarihsel özelliklerini de ekleyerek giderek gelişen, bu konuda son derece önemli adımlar atan bir ülkedir. Polonya geçmişi son derece zengindir.

Polonya'da Eğitim

Zielona Gora Üniversitesi YÖK Denklik

Avrupa Kıtası’nda son derece önemli bir geçiş noktası olan Polonya, bir Avrupa Birliği ülkesi olarak, tarihsel özelliklerini de ekleyerek giderek gelişen, bu konuda son derece önemli adımlar atan bir ülkedir. Polonya geçmişi son derece zengindir. Başından savaşlar ve işgaller geçmiş olsa da ülke günümüzde yüzünü modern batıya dönmüş olarak, sağlıklı bir kalkınma sürecinden geçmektedir. Bu noktada, ülkenin en önemli avantajlarından biri, eğitim kalitesi ve okur yazar sayısının son derece fazla olmasıdır.

Ülkenin birbirinden kaliteli ve tarihi geçmişi olan üniversiteleri dikkat çekmektedir. Bu sayede, eğitimli ve meslek sahibi nüfusun olması kalkınmanın da hızlanmasını sağlamıştır. Bu seçkin üniversitelerden biri olan Zielona Gora Üniversitesi YÖK denklik bakımından da avantajları olan ve YÖK tarafından tanınan bir kurumdur.

Eurostar İşbirliği İle Polonya’da Seçkin Bir Eğitim:

Yurtdışında eğitiminin bir numaralı adresi olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, Polonya’nın önemli üniversiteleri ile işbirliklerimiz bulunmaktadır. Bunlardan biri olan Zielona Gora Üniversitesi de sınavsız kabul ile öğrencilerimizi kabul eden okullardan biridir. 1965 yılında eğitim hayatına başlayan üniversite, Avrupa Birliği Üniversitelerinden biri olup, Bologna kriterlerine uygun olarak mavi diploma sunmaktadır. Kurum son derece çağdaş, eğitim kalitesi yüksek bir kurumdur. Okul birçok fakültesi ile birlikte eğitim hizmeti sunmaktadır. Fen ve edebiyat fakültesi, inşaat mühendisliği, mimarlık ve çevre mühendisliği fakültesi, ekonomi ile yönetim bilimleri fakültesi, elektrik mühendisliği fakültesi, bilgisayar bilimleri, telekomünikasyon fakültesi, fizik ile astronomi bölümü, edebiyat fakültesi, matematik fakültesi, bilgisayar bilimleri ile ekonometri bölümü, makine mühendisliği bölümü, biyolojik bilimler bölümü, eğitim, sosyoloji, sağlık bilimleri fakültesi, hukuk ve idari bilimler fakültesi kapsamında eğitimler verilmektedir.

Okulun dikkat çeken bölümleri ise, artistik, mühendislik, mimarlık ve çevre mühendisliği, ekonomi ile yönetim bölümü, elektrik mühendisliği, telekomünikasyon, bilgisayar bilimleri, fizik ile astronomi, hümanizm, matematik, ekonometri ve bilişim, mekanik, biyolojik bilimler, eğitim, sosyoloji ve sağlım bilimleri olarak sayılabilir. Bunlar talep gören bölümler olmakla birlikte, öğrencilerimiz bir sınav şartı olmadan eğitim almak istedikleri bölümlere kayıt başvurusu yapabilirler. Gelelim YÖK diploma denkliği konusuna. Ülkemizde, kariyer yapmak, özellikle devlet kurumlarında çalışmak isteyenlerin diploma denkliği başvuruları yapmaları çok önemlidir. Bu kurumda, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimleri almış olabilirsiniz ve diploma denkliğiniz için bireysel anlamda başvurularınızı yapmalısınız.

Zielona Gora Üniversitesi YÖK denklik başvuruları için bilgi almak isterseniz, elbette öğrenci danışmanlarımız sizleri bekliyor olacak. Ayrıca, güncel bilgileri alırken, öğrenci danışmanlarımızdan destek de alabilirsiniz. Başvuru sürecini ve Zielona Gora Üniversitesi YÖK denklik işlemleri takiplerini danışmanlarımızla takip edebilirsiniz. YÖK tarafından tanınan bu üniversitenin denklik kriterleri bakımından sizi zorlamayacağını belirtelim. Bu okuldan mezun olduğunuzda, yurtdışında kariyer yapabilirsiniz. Gelecek sizin ve eğitiminizle değerlendirebilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    Polonya’da Üniversite

    whatsapp1