Ukrayna'da İngiliz Dili ve Edebiyatı

Küreselleşen dünyada, gençlerimizin kesinlikle İngilizce dilini bilmeleri, bu dile vakıf olmaları gerekmektedir. Bu nedenle, eğitiminiz boyunca, İngilizce dilini öğrenmeye özen göstermelisiniz. Bu dile ilgi duyan öğrencilerimiz profesyonel anlamda, meslekleri olarak da İngilizce dilini seçebilirler.

Ukrayna'da Eğitim

İçindekiler

Ukrayna’da İngilizce Dili ve Edebiyatı Eğitimi

Küreselleşen dünyada, gençlerimizin kesinlikle İngilizce dilini bilmeleri, bu dile vakıf olmaları gerekmektedir. Bu nedenle, eğitiminiz boyunca, İngilizce dilini öğrenmeye özen göstermelisiniz. Bu dile ilgi duyan öğrencilerimiz profesyonel anlamda, meslekleri olarak da İngilizce dilini seçebilirler. Mütercim tercüman, öğretmen, çevirmen gibi çeşitli meslekleri yapabilirsiniz. Yüksek lisans ile doktora eğitimlerine ilgili eğitim programları ile devam ederek, farklı alanlarda kariyer de yapabilirsiniz. İngilizce dili ve edebiyatı eğitimlerini almak için, ülkemizde çok sayıda fakülte olduğu malum. Tabi sınav sistemini göz ardı etmemek gerekiyor. Sınav stresi nedeniyle, sadece birkaç soru kaydırarak bile öğrencilerimiz amaçladıkları bölüme giremeyebilirler. Yurtdışında İngilizce dili ve edebiyatı eğitimi de alabilirsiniz.
Deneyimli danışmanlığımız, Eurostar Yurtdışında eğitim Danışmanlığımız olarak, birçok açıdan size avantaj sunacak Ukrayna Üniversiteleri’ni tanıtmak isteriz. Gençlerimizin başarılı olması, danışmanlığımız açısından en az gençlerimiz kadar önemlidir. Ukrayna Üniversiteleri ile yaptığımız işbirlikleri, gençlerimizin sınavsız olarak eğitim alma seçenekleri kazandırmaktadır. Ukrayna Üniversiteleri’nde İngilizce dili ve edebiyatı eğitimi alabilirsiniz.


Ukrayna’da İngilizce Dili ve Edebiyatı Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

İngilizce dili ve edebiyatı lisans eğitimleri dört senedir. Bundan önce, lisans eğitimleri için seviyesi yeterli olmayan öğrenciler, 10 ay süren bir hazırlık eğitimine alınmaktadır. Bu şekilde, uygun seviye yeterli bir eğitimle sağlanmaktadır. Yüksek lisans ve doktora eğitimleri de öğrencilerimize açıktır.


Ukrayna’da İngilizce Dili ve Edebiyatı YÖK denkliği var mı?

Ukrayna Üniversiteleri’nde eğitim almanın belki de en önemli avantajı AB ile YÖK tarafından kabul edilen kurumlar olmalarıdır. Bu sayede, YÖK denkliği ile AB denkliği bulunur. Lizbon Anlaşması uyarınca, AB üniversiteleri arasında kabul edilen kurumlar, Bologna eğitim kriterlerine uygun olarak eğitim vermektedir. Mavi diploma veren, akreditasyonu olan üniversitelerdir.


Ukrayna’da İngilizce Dili ve Edebiyatı Eğitimi YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Mezun olan öğrencilerimiz diploma denkliği için kuruma online randevularını yapmaktadır. Online başvurularda, YÖK inceleme yapar ve eğitim kriterlerine göre, denklik sınavına girilmesine karar verebilir. Ukrayna Üniversiteleri’nden mezun olan gençlerimiz için bu durum söz konusu olmayabilir, çünkü dünya sıralamasında ilk sıralarda olan, akreditasyonu olan kurumlardır.


Ukrayna’da İngilizce dili ve edebiyatı Eğitimi okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

İngilizce eğitiminizi alırken, uygun zamanlarınızda ülkemizde çalışabilirsiniz.


Ukrayna’da İngilizce Dili ve Edebiyatı Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Dünya standartlarında, kaliteli eğitim sunan Ukrayna İngilizce dili ve edebiyatı bölümleri, uygun harç rakamları ile memnun etmektedir. Ülkede hem özel üniversitelerde, hem de devlet üniversitelerde belirli harç ödemeleri alınmaktadır. Uygun rakamlar ise eğitim politikalarının bir gereğidir. Senelik, yaklaşık olarak 2000 USD 2500 USD civarında harç ödemeleri ile eğitiminizi karşılayabilirsiniz.


Ukrayna’da İngilizce dili ve edebiyatı Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Dil eğitiminizi kapsamlı ve özenle alacağınız fakültelere sınavsız olarak girebilirsiniz. Ülkemiz üniversite giriş sistemlerinden farklı olarak, bir sınav şartı ve taban puan söz konusu değildir.


Ukrayna’da İngilizce Dili ve Edebiyatı Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Özenli eğitim, uzman ve ilgili hocalar, dünya çapında geçerli bir diploma ve sayısız avantajları ile ilgi çeken Ukrayna Üniversiteleri ve özellikle İngilizce dili ve edebiyatı bölümlerinde çok sayıda Türk öğrencilerimiz eğitim almaktadır.


Ukrayna’da İngilizce dili ve edebiyatı Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız, anlaşmalı olduğumuz ülkenin en mükemmel üniversitelerinde sizlere, beklentilerinizin de üzerinde dil eğitimi imkanı sunmaktadır. %100 kesin kayıt garantisi ile rehberliğimizle en doğru başvurularınızı yapacaksınız. Lise mezunu olmanız okullara kayıt olmanız için yeterlidir. Meslek lisesi, düz lise şeklinde bir ayrımın önemi bulunmamaktadır.


Ukrayna’da İngiliz dili ve edebiyatı Okumanın Avantajları?

Birçok avantajı ile Ukrayna Üniversiteleri İngilizce dili ve edebiyatı kaçırılmayacak fırsatlar sunuyor. Ülkemize yakın, düzenli uçak seferlerinin yaklaşık olarak bir saat civarında sürdüğü yolculuklarla, sık sık ülkemize gidip gelebilirsiniz. Uygun ekonomik imkanlar, bir öğrenci olarak ne kendinizin, ne de ailenizin bütçesini sarsmadan eğitimlerinizi almanızı sağlayacak. Temiz ve güvenli yurtlar, kiralık ev ile daireler sizi bekliyor. Yaşam giderleri de ülkemiz ve Avrupa Ülkeleri’ne kıyasla son derece ucuz. Kaliteli bir eğitim sisteminde, hem modern olanaklar ile hem de seçkin hocaların ışığında dil eğitiminizi mükemmel şekilde alabileceksiniz. Üstelik bu dilin yanında, Rusça ve Ukraynaca öğrenme şansınız olacak. Lise diplomanızla, sınavsız olarak kayıt olabileceksiniz.


Ukrayna’da İngilizce Dili ve Edebiyatı bitirenler, mezunlarınız var mı?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız sizi de üniversiteleri yapmaya hazır. Eğitimlerini tamamlayarak mezun olan birçok öğrencimiz bulunmaktadır.


Ukrayna’da İngilizce dili ve edebiyatı eğitimi bursları- burslu veya ücretsiz İngilizce dili ve edebiyatı okuyabilir miyim?

Her öğrenci gibi, Ukrayna Üniversiteleri’nde İngilizce dili ve edebiyatı eğitimi alan öğrencilerimiz de burs ile kredi olanaklarından yararlanabilirler. Ülkemizde verilen burslar ve krediler yurtdışında eğitim alan öğrencilerimiz için de geçerlidir. Başvurabilirsiniz. Avrupa Birliği çapında ve Ukrayna bünyesinde verilen bursları da takip edebilirsiniz.


Ukrayna’da İngilizce dili ve edebiyatı okuyup Türkiye’de çalışmak:

Mezun olduktan sonra, İngilizce dili ve edebiyatı bölümünde aldığınız eğitimle ve denklik unsurları olan diplomalarınızla ülkemizde çalışabilirsiniz. Kamu kurumlarında ve özel sektörde kariyer imkanları sizleri bekliyor.


Ukrayna’da İngiliz dili ve edebiyatı Okumak Şartları:

Hangi lise olduğu ve eğitim aldığınız lise bölümü önemli olmadan, dil seviyenizin de önemi bulunmadan kayıt için başvurularınızı yapabilirsiniz. İngilizce seviyeniz yeterli olmayabilir ve bu sorun değil. Hazırlık sınıfında, uzman hocalarınızla yeterli seviyede dil eğitiminizi alacak ve lisans senelerinize hazır hale geleceksiniz.


Ukrayna’da İngiliz Dili ve Edebiyatı Taban Puanları:

İngiliz dili ve edebiyatı bölümlerinde taban puanları uygulaması söz konusu değildir.


Ukrayna’da İngiliz dili ve edebiyatı Eğitimi Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Hazırlık sınıflarınızda İngilizce dil eğitimlerinizi tamamladıktan sonra, lisans yıllarınızda dört sene eğitim alacaksınız. Bu eğitimleriniz süresinde, not ortalamanızın yüksek olması halinde yatay geçiş hakkınızı kullanabilirsiniz. Başarılı öğrencilerimiz, eğitim aldıkları fakültelerinden, ülkemizdeki aynı fakülteye geçiş yapma hakları bulunmaktadır.


Ukrayna’da İngiliz dili ve edebiyatı okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri:

Ukrayna’da İngiliz dili ve edebiyatı bölümlerinde eğitim almak, ülkemiz ve dünya çapında birçok ülke öğrencisi tarafından arzu edilmektedir. Yoğun bir ilgi bulunmaktadır ve ülkede Ukraynalı öğrencilerin yanında, birçok yabancı öğrenci de eğitim almaktadır. Kontenjanların dolmaması için başvurularınızı,öğrenci danışmanlarımızdan destek alarak ve önerilerimizi ihmal etmeyerek, Temmuz ayı içinde yapınız. Bu ayda başvurular ve kayıtlar kabul edilmektedir. Başvuru dosyanızda,diploma ve benzer belgeleriniz bulunmalıdır. Ekim başında yeni eğitim dönemi başlar. Hazırlık sınıfları için ara dönem kayıtları da olabilir.


Ukrayna’da İngilizce Dili ve edebiyatı okumak istiyorum:

Yurtdışında İngilizce dili ve edebiyatı eğitimi almak için tek seçeneğiniz, bu dilin konuşulduğu ülkeler olan İngiltere, Avustralya ya da Kanada, ABD üniversiteleri değil. Ukrayna, ülkemize hem yakın, hem de kaliteli hocaları ile size mükemmel bir İngilizce eğitimi verecek üniversitelere sahip. Yurtdışından hocaların da önemli katkılarıyla, üst seviyede dili öğreneceksiniz.


Ukrayna’da İngilizce dili ve edebiyatı Okumanın Maliyeti kaç para, mantıklı mı?

Ukrayna bir öğrenci cenneti diyebiliriz. Ekonomik olarak, konaklama ve yaşam giderleri için aylık, 180 ile 200 USD arasında bir bütçe ayırmanız ihtiyaçlarınız için yeterli olacaktır. Konaklama, yurtlarda ve dairelerde kiralama şeklinde olabilir. Yurt açısından, üniversiteler hayli kapsamlı olanaklara sahiptir ve yurtdışından öğrenciler de kalabilirler. Sanat ve diğer sosyal faaliyetler sıkça üniversitelerde ve şehirlerde yapılmaktadır ve uygun rakamlarla gayet sık şekilde zaman geçirebilirsiniz. Ukraynalı ve dünya ülkelerinden birçok öğrenci ile tanışacak, öğrenci olacaksınız.


Ukrayna’da İngilizce dili ve edebiyatı okumak mantıklı mı?

Dünya sıralamalarında yer alan, akreditasyona sahip üniversitelerde, modern laboratuar ortamlarında ve konuşma, yazma özellikleri mükemmel eğitim alacaksınız. Az öğrencilerle hazırlanan sınıflarda hocalarınız sizi tanıyacak ve yakından ilgilenecekler.


Ukrayna’da İngilizce dili ve edebiyatı okumak zor mu?

Sizinle birebir ilgilenecek hocalarınıza aklınıza gelen her konuda danışabilirsiniz. Öğrenci danışmanlarımız da eğitim yıllarınızda sizinle olacak. Kampus içinde derslerinizi öğrenmeniz için, modern sistemler ve derslikler son derece yeterlidir.


Ukrayna’da İngilizce dili ve edebiyatı eğitimi veren üniversitelerin İngilizce dili ve edebiyatı fakülteleri var mı?

Türk öğrencilerin yoğun olduğu Ukrayna üniversitelerinde sürekli yeni gelişmeler olmaktadır. Türkçe destekli eğitimler için öğrenci danışmanlarımız her zaman bilgi vermeye hazır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


  Hemen Danışmanlık Alın

  Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Zaporijya’da Üniversite

  İvano Franskivisk’de Üniversite

  Lugansk’da Üniversite

  whatsapp1