Ukrayna'da İşletme

İşletme eğitimi, bilindiği üzere günümüzde en geçerli çalışma alanlarından biri de aynı şekilde en geçerli eğitim alanlarının başında gelmektedir. İşletme eğitimi alan öğrenciler, ülkemizde ve yurtdışında birçok kademelerde çalışabilirler.

Ukrayna'da Eğitim

Ukrayna’da İşletme Okumak

İşletme eğitimi, bilindiği üzere günümüzde en geçerli çalışma alanlarından biri de aynı şekilde en geçerli eğitim alanlarının başında gelmektedir. İşletme eğitimi alan öğrenciler, ülkemizde ve yurtdışında birçok kademelerde çalışabilirler. Ekonomi, iktisat, muhasebe,pazarlama, işetme ekonomisi, uluslararası işletme ve iktisat, finans ve kredi çalışmaları, iş yönetimi gibi çalışma alanlarında eğitim almak, işletme konusunda kapsamlı olarak eğitilmek, şüphesiz ki gençlerimize gelecek vaad eden çalışma alanları sunacaktır. Bu eğitimleri alınacak üniversitelerin özellikleri ve kapasiteleri de son derece önemlidir. Ülkemizde, üniversite sınavlarına girerek, amaçladığınız bölüme girmek için emek verebilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerimiz için Ukrayna Üniversiteleri işletme eğitimi açısından birçok avantajları ile dikkat çekmektedir.
Eurostar Yurtdışında eğitim Danışmanlığı olarak, öğrencilerimizin yurtdışında avantajlı eğitim almaları ve geçerli diplomaları alarak, uluslararası kariyer yapmaları için uygun kurumları önermekteyiz. Ukrayna Üniversiteleri sizlere bu özellikleri ile avantaj sunacaktır.


Ukrayna’da İşletme Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Ukraynaca, Rusça ve İngilizce eğitim veren işletme fakültelerinde eğitim almadan önce, hazırlık sınıfında dil eğitimine alınacaksınız. Hem donanımlı bir işletme eğitimi alacak, hem de üç dil öğrenme fırsatını elde edeceksiniz. Lisans seneleri dört sene olup, sonrasında yüksek lisans programları ve doktora programlarına devam edebilirsiniz.


Ukrayna’da İşletme eğitimi YÖK denkliği var mı?

Ukrayna Üniversiteleri, Avrupa Birliği denkliği ve YÖK denkliği unsurları olan diplomaları ile dikkat çekmektedir. Lizbon Anlaşması uyarınca, Avrupa üniversiteleri kapsamında yer alan kurumlar, Bologna kriterlerin uyarıcı eğitim verirler. Dünya üniversiteler sıralamasında üst sıralarda yer alan kurumların, akreditasyonları bulunur. Ülkemiz, YÖK kurumumuz tarafından tanınan okullardır.


Ukrayna’da İşletme Eğitimi YÖK Denklik Sınavı Nedir?

YÖK diploma denklik başvurularını yapan gençlerimiz, belgelerini de ekler ve inceleme yapılır. Eğitim özelliklerine göre denklik sınavına girilmesine karar verilebilir.


Ukrayna’da İşletme Eğitimi okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Hem Ukrayna Üniversiteleri’nde eğitim alabilir, ülkemizde çalışabilirsiniz.


Ukrayna’da İşletme Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Uygun harç rakamları üniversitelerin, işletme fakültelerinin en avantajlı özelliklerinden biridir. Ukrayna’da eğitim harçları ortalama olarak 1.500 USD üzerinden başlar ve ortalama şekilde uygun rakamlarla devam eder. Sene içinde, birkaç kerede harçları ödemek mümkündür.


Ukrayna’da İşletme Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Ukrayna Üniversiteleri ve özel anlamda işletme fakültelerine sınav şartı ve esası olmadan girebilirsiniz. Sınav şartını olmaması kesinlikle öğrencilerimiz için son derece avantajlıdır. Stres yaşamadan, amaçladığınız bölüme girebilmek, direk olarak hedefleriniz için harekete geçmenizi sağlar.


Ukrayna’da İşletme Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Ukrayna’da 350 civarında üniversite bulunmaktadır ve işletme fakülteleri önemli üniversitelerde, en talep gören bölümler arasındadır. Dünya ülkelerinden binli sayılarla ifade edilebilecek sayıda öğrenciler eğitim almak için başvurmaktadır. Çok sayıda ülkemizden öğrencilerimiz de işletme fakültelerinde eğitim almaktadır.


Ukrayna’da İşletme Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

İşletme eğitimi almak için öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçerek, lise mezuniyetinizden sonra başvurularınızı yapabilirsiniz. Ülkemizde ÖSS sınavına girmiş, belirli bir puan almış olabilirsiniz. Sınava girmeden de başvurularınızı yapabilirsiniz. Ukrayna Üniversiteleri’nde sınav sisteminin bir önemi bulunmamaktadır. Not ortalaması esası da söz konusu değildir.


Ukrayna’da İşletme Okumanın Avantajları?

Ekonomik olarak, hem üniversiteler, hem de kentlerde yaşam koşulları son derece avantajlıdır. Öğrenciler, zekalarını ve yaratıcılıklarını kullanarak, bilgilerini birleştirebilecekleri bir eğitim sistemi ile eğitilmektedir. Bu da meslek eğitimlerini çok daha sağlıklı ve başarılı olacak şekilde yapmalarına olanak sağlamaktadır. Konaklama, güvenli ve temiz yurtlarda, uygun kiralık dairelerde yapılabilir. Huzurlu ve suç oranı son derece düşük şehirlerde, sosyalleşmek ve yaşam sürmek noktasında,gençlerimiz alışma sürecini çok hızlı geçirirler.


Ukrayna’da İşletme bitirenler, mezunlarınız var mı?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak bugüne kadar birçok gencimizin işletme fakültelerinde eğitim almalarını sağladık. Ülkemizde ve dünya çapında kariyer yapan işletme mezunu birçok gencimiz bulunmaktadır.


Ukrayna’da işletme eğitimi bursları- burslu veya ücretsiz işletme okuyabilir miyim?

Belirli burs olanaklarından yararlanarak, eğitiminizi kısmen ya da tamamen ücretsiz olarak karşılayabilirsiniz. Ülkemizde, başta devletimize bağlı olan kredi yurtlar kurumu olmak üzere, burs ve kredi imkanları sunan kamu ile özel kurumlarından yararlanabilirsiniz. Ukrayna bünyesinde ve Avrupa Birliği tarafından önemli bursların verildiğini de ekleyelim.


Ukrayna’da İşletme okuyup Türkiye’de çalışmak:

Mezun olduktan sonra, denklik avantajı olan diplomanız için YÖK denklik başvurularınızı yapabilirsiniz. Kamu kurumlarında bu şekilde çalışabilirsiniz. Öte yandan, özel firmalarda da eğitim aldığınız alanda kariyerinizi başlatmak mümkündür.


Ukrayna’da İşletme Okumak Şartları:

Lise eğitiminizi tamamlamanız ve diplomanızı almanız kayıt için başvurmanız için yeterlidir. Ticaret lisesi gibi çeşitli meslek liselerinden mezun olabilirsiniz. Liselerimizin türü ve eğitim aldığınız bölümün bu noktada bir önemi bulunmamaktadır. Belgelerinizi eksiksiz şekilde tamamlayarak, sağlık sigortanızın yapılması ve başvurularınız ile kayıt işlemlerimiz danışmanlarımızın rehberliğinde yapılacak.


Ukrayna’da İşletme Taban Puanları:

Bir sınav şartı olmamakla birlikte, taban puan uygulaması da bulunmamaktadır.


Ukrayna’da İşletme Eğitimi Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Hazırlık sınıflarında yatay geçiş uygulamasından yararlanmak mümkün değildir. Lisans sınıflarından itibaren, birinci sınıfın sonundan başlayarak ülkemizdeki bir işletme fakültesinde yatay geçiş başvurularınızı yapabilirsiniz. Not ortalaması bu noktada son derece önemlidir. Bu nedenle, zaten devam zorunluluğu olan derslerinizi takip edin ve notlarınızı yüksek tutmalısınız.


Ukrayna’da İşletme okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri:

Ukrayna’da işletme eğitimi almak için kayıt belgelerinizin hazır olması gerekmektedir. Noter onaylı ve apostil şerhi olan lise diploması, sabıka kaydı, ikametgah, başvuru dilekçesi, belirtilen ölçülerde fotoğraf, transkript, eklenmesi gereken belgelerin bazılarıdır. Bu belgelerin hazırlanmasında elbette danışmanlarımız size yardımcı olacaklar. Temmuz ayı itibariyle kayıtlar başlar. Ekim başında eğitim dönemi açılır.


Ukrayna’da İşletme okumak istiyorum:

Ukrayna, öğrenci kentleri ile dikkat çeken, sıcak ve medeni insanların olduğu, ekonomik olarak son derece avantajlı bir ülkedir. Ülkemize yakındır ve düzenli uçuş seferleri olup, çok uygun fiyatlara uçak biletleri bulunabilir. Kentleri güzel,turistik ve planlıdır. Ulaşım uygun rakamlarla olur ve trafik sorunu çok yoktur. Üniversite kampus içinde öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayacak birçok imkan bulunmaktadır. Kaliteli bir eğitim almak için doğru karardır. .


Ukrayna’da İşletme Okumanın Maliyeti kaç para, mantıklı mı?

Okul harçlarının ve yaşam giderlerinin ekonomik olması, yurtdışında eğitim konusunda bu ülkenin seçilmesi açısından son derece önemli. Kampus içinde bulunan ya da çevresinde bulunan yurtlarda öğrencilerimiz kalabilir. Kiralık evler de öğrenciler için uygun fiyatlıdır. Kampus içinde, spor tesisleri, sağlık kliniği, kütüphane, bilgisayar ile internet kullanımı, dinlenme alanları, sanat salonları gibi tesislerden öğrencilerimiz faydalanabilir. Sağlık sigortanız da olacağından, saplı giderleriniz teminat kapsamında olacak. Konaklama ve yaşam giderlerinizi ekonomik bir bütçe ile yapabilirsiniz.


Ukrayna’da İşletme okumak mantıklı mı?

Öğrencilerin ezbere dayalı olmadan, yaratıcılıklarını geliştirecekleri bir sistemle eğitilmeleri ile mükemmel ekonomistlerin mezun olması sağlanmaktadır. Siz de onlardan biri olabilirsiniz. Ülkemizde, Ukrayna ve birçok AB denkliği olan diplomalarınızla birçok ülke ve firmada çalışabilirsiniz. Eğitim kalitesi, ekonomik olanaklar, ülkemize yakınlık ve tüm avantajları ile eğitim son derece mantıklıdır.


Ukrayna’da İşletme okumak zor mu?

Devam zorunluluğu olan derslerinizi takip edin ve sizinle her zaman ilgilenmeye hazır hocalarınızla iletişiminizi sağlıklı şekilde kurun. Bu sayede kesinlikle zorlanmayacaksınız. Kütüphanede kaynak kitap sıkıntısı çekmeyeceksiniz Bilgisayarlar ve internet tüm öğrencilerin kullanımlarına açıktır.


Ukrayna’da İşletme eğitimi veren üniversitelerin İşletme fakülteleri var mı?

Türkçe eğitim konusunda, işletme eğitimleri noktasında tüm eğitim detaylarını öğrenci danışmanlarımızdan her zaman bilgi alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


  Hemen Danışmanlık Alın

  Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Zaporijya’da Üniversite

  İvano Franskivisk’de Üniversite

  Lugansk’da Üniversite

  whatsapp1