Odessa Ulusal Teknik Üniversitesi

Teknik bölümlerden birinde kaliteli bir lisans eğitimi almak ister misiniz? Odessa Ulusal Teknik üniversitesi mühendislik ve teknik alanlarda en iyi eğitimi almanızı sağlıyor. Lider eğitim kurumunda sınav stresi olmadan üniversite eğitimi alabilirsiniz.

Ukrayna'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Odessa Teknik Üniversitesi

  Ukrayna Hakkında Öğrenci Görüşleri
  Kiev Ukrayna Eurostar Yurtdışı Eğitim
  Kharkiv Tanıtım Eurostar Yurtdışı Eğitim
  Kiev Maup Tanıtım Ukrayna Eurostar Yurtdışı Eğitim

  Odessa Teknik Üniversitesi

  Özellikle Odessa Ulusal Teknik Üniversitesi dahilinde kaliteli bir teknik eğitim almak için hazır mısınız? Üstelik üniversite imtihanı stresini yaşamanıza gerek yok hatta üniversite sınavına girmenize bile gerek yok. Lise veya lise dengi bir okuldan mezun olduysanız ya da lise mezuniyet belgesine sahipseniz yapmanız gereken tek şey Eurostar yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisini ziyaret etmek. Bu konu hakkında detaylı bir halde informasyon almak olacaktır. Hatta Odessa Ulusal Teknik Üniversitesi alanda yapacağımız çalışmalar eğitimi almak isteyen öğrencilere ilk olarak  eğitim için gerekli bilgileri sormak olacaktır.


  Lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olarak lise mezuniyet belgesine  sahip oldunuz mu?

  Odessa Ulusal Teknik Üniversitesi( Türkiye Cumhuriyeti sıhhat Bakanlığına başlı bir sağlık kuruluşunda aids bulunmadığınızı gösteren bir heyet raporuna haiz misiniz? Bu raporun tercüme edilmiş bir halde noter huzurunda onaylanmış olması gerekiyor aynı zamanda kaymakamlık tarafınca da onaylanması gerekmektedir. Odessa Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim dili olarak Rusça veya İngilizce tercih edilmektedir. Bu iki dilden minimum bir tanesini ileri düzeyde akıcı bir aksan sahip bir halde bilmiyorsanız bir senelik hazırlık eğitimine tabi tutulmaktasınız. Bu eğitimi alabilmek için yirmi beş yaşından büyük olmamanız gerekmektedir.


  Odessa Teknik Üniversitesi;

  Odessa Ulusal Teknik Üniversitesi üç madde sizin için uygun görünüyor ise doğrudan Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlığı müracaat ofisine gelerek alanında senelerın vermiş olduğu informasyon, birikim ve tecrübe ile birlikte ekip arkadaşlarımız gerekli kayıt işlemlerine sizin için titizlikle yaklaşmaktadır. Özellikle bu eğitim süreci dahilinde yapılmakta olan çalışmalar ile birlikte kaliteli bir eğitim sürecine doğal olarak tutulacaksınız. Yapacağınız çalışmalar ile beraber iyi bir teknik eğitim alacak ve mezun olduğunuzda ise ülkemizde yer alan yüksek öğretim kurumu yani YÖK ile denklik sisteminin bulunmasından dolayı yapacağınız çalışmalarınızda ülkemiz sınırları içerisinde yer edinen bütün şehirlerimizde ihtiyaç duyulan kendi iş yerinizi açma yetkisine gerek ise bir başkası ile diplomanız derecesinde mühendislik işlemleri için çalışma yetkisine haiz olabilmektesiniz.

  Odessa Ulusal Teknik Üniversitesi dahilinde verilmekte olan ayrıca bologna eğitim sistemi konusunda ise yapacağınız çalışmalarda bilgiyi hazır bir şekilde almaktan ziyade konuyu araştırarak ulaşmanızı sağlayacak şekilde bir eğitim sürecine doğal olarak tutulacaksınız. Bu eğitim sistemi dahilinde yapılacak çalışma ile beraber öğrenciyi bilgiyi hazır bir halde alan pasif bir alıcı olarak görmekten ya da öğretmeni yalnız data veren fert konumundan görmekten ziyade öğretmen ve öğrenci arasındaki diyaloğun güçlenmesini sağlayacak şekilde yapılandırılması meydana gelmekte olduğunu gözlemlemekteyiz. Bu eğitim sistemi dahilinde yapılmakta olan çalışmaların bütününde kaliteli bir eğitim süreci yer almaktadır.

  Yaşamınıza Değer Üstüne Değer Katar!

  Odessa Ulusal Teknik Üniversitesi, Özellikle bu eğitim sisteminde yapılmakta olan çalışmalara şöyle bir bakacak olursak öncelikli olarak öğretmenin mevzulara hakim bulunduğunu bilmemizde fayda olacaktır. Bu doğrultuda öğretmenin öğrencilere sunacağı mevzu başlıkları dahilinde olan öğrenciler in kendi ekip arkadaşlarını oluşturması ile beraber tercih edecekleri konu başlığının üzerinde araştırma çalışmaları, uygulama çalışmaları yapmaları ve bunun yanı sıra bir sunum hazırlamaları beklenmektedir. Bu eğitim sistemi dahilinde öğrencilerin yapacakları çalışmalar ile birlikte ects kredi sistemi adı verilmekte olan sistem bununla beraber öğretim görevlisi olan öğretmenin yılda iki defa kullnamakta olduğu kanaat notu ile birlikte öğrencinin bir üst sınıfa geçişi sağlanmaktadır. Bu eğitim sisteminde öğrenciler kaliteli bir halde eğitim görmektdir.

  Sizde bologna eğitim sistemi dahilinde Ukrayna’nın en prestijli üniversitelerinden önde gelen ayrıca Odessa Ulusal Teknik Üniversitesi dahilinde kaliteli bir eğitim görmek isterseniz öncelikli olarak yapmanız gereken 0212 244 66 00 numarsından alanında uzman kişilerden oluşan ekibimize ulaşmak olacaktır.


  Odessa Ulusal Teknik Üniversitesi Eğitim :

  1918 yılında kurulan Politeknik Üniversitesi, gelecekteki mühendislerin ve bilimsel personelin yetişmesini sağlayan en büyük cenup Ukrayna merkezidir.
  Kampüsteki 13 bina içinde bilimsel niteliği olan departmanlar, laboratuarlar, 1 kütüphane, 5 okuma salonu yer alır. Üniversitenin spor kompleksi, 7 ustalaşmış spor salonu, yüzme havuzu, atış poligonu ve tenis kortlarından oluşmaktadır.
  Odessa Ulusal Teknik Üniversitesi, Şu anda üniversitede öğrenim gören ortalama 9000 öğrencinin 400 kadarını 34 değişik ülkeden gelen yabancı öğrenciler oluşturur. Eğitim yılı şubat ve eylül başlangıçları ile iki dönemden oluşan okulun eğitim dili Rusça ve Ukraynaca’dır. Öğrenciler Hazırlık eğitimin de 1 yıl Rusça yada Ukrayna’ca yabancı dil eğitimi vardır. Seçtikleri dile gore bilimsel terminoloji ve tabiat bilimleri üzerine temel disiplinleri görür.

  Politeknik Üniversitesi UNESCO, Avrupa Yüksek Öğrenim Merkezi ve Uluslararası eğitim programları genel acentası ile ortaklaşa iş içerisindedir. Politeknik Üniversitesi eğitim ve araştırma programları olan TEMPUS ve COPERNICUS’ta yer alır. Ek olarak Avrupa, Asya ve ABD’deki 28 yüksek okul ve üniversite ile ortaklık anlaşması vardır. Eğitim dili Ukraynaca ve Rusça’dır.


  Odessa Ulusal Teknik Üniversitesi Fakülteleri

  • Üstelik Makine Yapımı Enstitüsü
  • Üstelik Endüstri Teknolojileri Enstitüsü
  • Üstelik Kimya Mühendisliği Fakültesi
  • Üstelik Elektrik Mühendisliği Fakültesi
  • Üstelik Radyo – Elektronik ve Telekomünikasyon Enstitüsü
  • Üstelik İşletim Sistemleri Enstitüsü
  • Üstelik İş, Ekonomi ve Enformasyon Teknolojileri Enstitüsü
  • Üstelik İnsan Bilimleri Fakültesi

  Üniversite’nin Sosyal İmkanları

  Odessa Ulusal Teknik Üniversitesi, Karadeniz kıyısında Chayka isminde açık hava sporları, sağlıklı yaşam merkezi vardır. Yaklaşık 3000 öğrenci tatillerini burada geçirir. OPU Öğrenci Sarayı, ilginç bir konser seyredilebilecek veya kişinin kendi performansını sergileyebileceği, şehrin en modern kültür merkezlerinden biridir. Üniversite Öğrenci Tiyatrosu ise izleyicilerin gönlünde taht kurmuştur. Üniversitenin Avrupa Üniversiteler Birliği ve Üniversiteler Uluslararası Birliği’ndeki üyeliği araştırmaların yönlendirilmesi ve modern eğitim sistemi olarak ele alınan öğrenme aktiviteleri içindeki gelişmenin arttırılmasına hizmet eder.


  Odessa Ulusal Teknik Üniversitesi Ücretleri

  • Hazırlık 1.500$
  • Lisans tamamlama 1.700$
  • Yüksek Lisans 2.500$
  • 2011-2012 yılı Rusça
  • Hazırlık 1.500$
  • Lisans tamamlama 1.700$

  Ukrayna’da Üniversite Eğitimi Almak

  • Odessa Ulusal Teknik Üniversitesi YÖK denkliği olan bir lise mezunu olmaktansa, YÖK denkliği olmasa da bir üniversite mezunu olmak çok daha akılcı bir seçimdir. Çünkü YÖK denkliği sadece kamu görevlisi olarak çalışmak istediğinizde ihtiyacınız olan bir şeydir. Özel sektör ise sizin bireysel becerileriniz ve aldığınız eğitimin kalitesi ile ilgilenecektir.
  • Ukraynada bir yıl eğitim almanın maliyeti, her şey dahil olmak üzere Türkiyede alacak olduğunuz dershane eğitiminin masrafına eşittir, hatta çoğu zaman daha ucuzdur.
  • Ülkemizde uygulanan ve ne kadar adaletli olduğu tartışılan üniversite giriş sistemini aşamayıp, lise mezunu olmak yerine, uçak mühendisi, bilgisayar programcısı ya da masterli bir işletmeci olun. Sınav zorunluluğu olmadan.. Sadece lise diplomanızla…
  • YÖK denkliğinin olmaması, Ukraynadaki üniversitelerin yetersiz ya da kalitesiz eğitim verdiği anlamına asla gelmemektedir. Ukraynadaki bir çok üniversite, ülkemizdeki çoğu üniversiteden daha köklü bir geçmişe sahiptir. Buna ek olarak, Ukraynadaki üniversitelerin bilimsel araştırma ve akademik üretim güçleri, ülkemizdeki üniversitelerin çok büyük bir bölümümün üstündedir. Unutmayalım ki, eski Sovyetler Birliğinin askeri teknoloji ve uzay çalışmaları üzerine başarılarının çoğunun altında Ukraynadaki üniversitelerin imzası vardır. Ukraynadaki üniversitelerin çoğu, dünya sıralamasında Türkiyedeki birçok üniversitenin üstünde yer almaktadır.
  • Ukraynadaki üniversitelerin çok büyük bir bölümü, Lizbon anlaşması esaslarına göre, Avrupa Birliği ülkelerindeki üniversitelere tamamen denktir. Denklik sorunu maalesef sadece Türkiye ile yaşanmaktadır.

  Ukrayna Geleceğinizi En İyi Şekilde Geliştirir

  • Odessa Ulusal Teknik Üniversitesi bilingual bir ülke. Bu ülkede eğitim alırsanız, ister istemez Rusça ve Ukraynaca dillerini çok iyi öğrenmek zorunda kalacaksınız. Bunu İngilizce eğitimi ile de birleştirirseniz, ana dilinizle beraber 4 dil bilen çok vasıflı bir profesyonel olabilirsiniz.
  • Ukraynada eğitim alarak, birçok ülkeden gelen öğrencilerden oluşan çok uluslu bir ortamda yamaya şimdiden alışırsınız. Unutmayın ki, sınıfınızdaki arkadaşlarınız, farklı ülkelerde yarının profesyonel çalışanları ya da yöneticileri olacaklardır. Bu da size geniş bir çevre edinme imkanı verecek. Gelecekte bir çok farklı açılımlara sahip olmanızı sağlayacaktır.
  • Ukraynada konaklama ve sosyal giderler. Türkiye ve diğer Avrupa ülkelerinin çok altındadır. Yıllık yurt konaklaması ortalama 200-500 $ arasıdır. Bu rakam Avrupanın birçok kentinde min aylık 150 dır.

  Ukrayna Hakkında

  Karadeniz hırçınlığının karmaşasından olsa gerek. Hemen karşı kıyadaki kuzey komşumuzdur. Ukrayna Cumhuriyeti’nde, 1991’de kazandığı bağımsızlığından bu yana sular yeni yeni durulmaya başladı. Bağımsızlığın kazanılmasından sonra parçalanmanın eşiğinden dönülmüştü. Ardından iki süper güç, ABD ve Rusya’nın satranç tahtasında renkli devrimler yaşamış Ukrayna bugünlerde dünya ile kaynaşma çabası içerisinde. Her ne kadar sosyalist ekonomiden piyasa ekonomisine geçişte epey bir sancı çekilse de, geniş verimli topraklara, zengin yeraltı kaynaklarına, SSCB’den miras kalan güçlü bir sanayiye, kaliteli akademisyen ve araştırmacı kadrolarına ile iyi eğitilmiş (okuma yazma oranı %98’nin üzerinde) iş gücüne ve yaklaşık 50 milyonluk nüfusa sahip Ukrayna, şimdi yeni bir değişim için adeta karınca gibi çalışıyor.Misafirperver insanları, mükemmel mimarisi ve büyük step ormanlarıyla ilgi çeken Ukrayna’da sanki parklar içine kurulmuş şehirlerdeki yüzlerce yıllık katedralleri ve geleneksel mimarisi, mumyalanmıştır. Keşiş mezarları ve mükemmel mozaikleriyle açık hava müzesini andırır.

  Coğrafik Gelişim

  Aslında coğrafi ve kültürel olarak bu ülke ile bizim aramızda iki büyük benzerlik bulunmakta. Türkiye nasıl Asya ve Avrupa arasında bir Avrasya köprüsü ise Ukrayna’ya da bir Avrasya geçidi diyebiliriz. Bunun yanı sıra tıpkı Anadolu da olduğu gibi Ukrayna’nın da doğusu ve batısı arasında derin kültürel farklılıklar vardır. Ülkenin batısı, AB ve ABD taraftarı olup bir Avrupa standartlarında yaşasa da doğu bölgesi sanki hala Rus klasiklerinde anlatıldığı gibidir. Örneğin Dostoyevski’nin karakterlerinde görülen ani ruh değişiklikleri Doğu Ukrayna insanında hemen fark edilir. Bunun yanı sıra milliyetçi ve Rusya taraftarıdır.


  Ülke Coğrafyası

  Ukrayna Doğu Avrupa’da ülke. Doğusunda Rusya, kuzeyinde Beyaz Rusya, batısında Polonya, Slovakya ve Macaristan, güneybatısında Romanya ve Moldova, güneyinde Karadeniz ve Azak Denizi, güneydoğusunda yer alır. Kiev kenti Ukrayna’nın başkentidir.

  İklim ve Bitki Örtüsü

  Kiev’de kış aylarında ortalama sıcaklık 1 ile 10 derece arasında değişir. Mart ayına kadar kar yağışı devam eder. Yazın ise sıcaklık 14 ile 25 derece arasında.

  Türkiye ile aynı meridyende olduğu için saat farkı yoktur. Ülkenin kuzeyde olması nedeniyle Türkiye’den daha soğuk bir iklime sahiptir. Hava sıcaklığı kışın kuzey doğuda -8, güney batıda -2, kırımın güney kıyılarında +4 derecedir. Temmuz ayında ise kuzey batıda +18, Kırımın güney kıyılarında +24 derecedir. En yüksek hava sıcaklığı 36 ile 42 derece arasında oluyor. En düşük -30 ile -40 derece arasında değişmektedir

  Odessa Ulusal Teknik Üniversitesi Ülke Nüfusu ve Sosyal Hayat

  Ukrayna’nın başkenti Kiev ülkenin kuzeydoğusunda, Dinyeper Irmağı kıyısında yer alır. Yüzölçümü 827 kilometre olan kentin nüfusu yaklaşık 2 milyon 700 bin.

  Ukrayna’nın Yüzölçümü : 603,700 Km²’dir. Konuşulan diller : Ukraynaca, Rusça, Tatarca, Romence, Lehçe, Macarca’dır. Başlıca Şehirleri: Harkov (1.470.000), Dnipropetrovsk (1.080.800), Donetsk, (1.031.000), Odesa (1.029.000)’dır. Para Birimi, Hryvna’dır ve 1 dolar yaklaşık 5 Hryvna’dır. Grivna olarak telaffuz edilmektedir. Ukrayna’nın uluslararası telefon kodu +380’dir. Türkiye’den aramak için : 00 + 380 + <Şehrin alan kodu> + <Aranan numara> şeklinde aranmalıdır.

  Ülkenin resmi dili Ukraynaca olmakla birlikte nüfusun yarıdan fazlası Rusça konuşmaktadır. Ülkenin doğusu ve Kırım ise büyük oranda Rusça konuşmaktadır. Ayrıca, Kırım bölgesinde ise Kırım Tatarca konuşmaktadır. Kırım Tatarca Altay dil ailesi grubunun Kıpçaklı ağzı lehçesidir

  Ülkede Hristiyan, Yahudi ve Müslüman halklar yaşamaktadır. Başkent Kiev’de 2 cami bulunurken, 3 sinagog, 11 protestan kilisesi var. 5 roman Katolik kilisesi ve 57 Ortodoks Hristiyan kilisesi vardır. Nüfusun %72’si Ukraynalılardan, %22’si Ruslardan oluşuyor. Ukrayna Polonyalıların, Beyaz Rusların, Macarların, Romanyalıların, Moldovyalıların, Slovakların, Bulgarların, Tatarların ve Yahudilerin bulunduğu mozaik bir etnik yapıya sahiptir

  Ukrayna Veterinerlik Okumak

  Odessa Ulusal Teknik Üniversitesi Yönetim Biçimi ve Siyasi Hayat

  Yönetim biçimi: Başkanlık Tipi Cumhuriyet
  Başkent: Kiev
  İdari bölümler: 24 bölge, 1 özerk cumhuriyet, ve 2 belediye; Cherkas’ka (Cherkasy), Chernihivs’ka (Chernihiv). Chernivets’ka (Chernivtsi) Dnipropetrovs’ka (Dnipropetrovs’k). Donets’ka (Donets’k), Ivano-Frankivs’ka (Ivano-Frankivs’k), Kharkivs’ka (Kharkiv). Khersons’ka (Kherson), Khmel’nyts’ka (Khmel’nyts’kyy), Kirovohrads’ka (Kirovohrad). Kiev, Kyyivs’ka (Kiev), Luhans’ka (Luhans’k), L’vivs’ka (L’viv), Mykolayivs’ka (Mykolayiv). Odes’ka (Odesa), Poltavs’ka (Poltava), Avtonomna Respublika Krym (Simferopol’). Rivnens’ka (Rivne), Sevastopol’, Sums’ka (Sumy), Ternopil’s’ka (Ternopil’). Vinnyts’ka (Vinnytsya), Volyns’ka (Luts’k), Zakarpats’ka (Uzhhorod). Zaporiz’ka (Zaporizhzhya), Zhytomyrs’ka (Zhytomyr)

  Odessa Ulusal Teknik Üniversitesi Ekonomik Durum

  Tüm SSCB devletlerinde olduğu gibi Ukrayna’da da ekonomi ve üretimin bütün sektörleri başta Rusyadır. Diğer Sovyet Cumhuriyetlerine bağlıydı. 1991’de SSCB dağıldıktan sonra Ukrayna’da bir çok fabrika, işletme kalmıştı ancak yeni kurulan devletler var. Derin ekonomik ve siyasal krizler yaşamakta oldukları için Sovyetler zamanındaki ilişkiler kesilmişti; işletmeler, fabrikalar çalışamıyordu.

  Yeni piyasa koşullarında ekonominin yeniden hayata dönüştürülmesi ve canlandırılması senelerce sürdü. Haksız özelleştirme sonucu SSCB’den kalan fabrikaların çoğu yeni oligarşinin temsilcilerine neredeyse bedava satılmıştı. Şimdi Ukrayna’nın ekonomisi biraz da olsa canlanmış durumda ve hatta yavaş yavaş çalışmaktadır.

  Ukrayna’da maden kömürü rezervleri çoktur. Ancak yeni teknolojilerin yetersizliği nedeniyle maden kömürü çıkarımı pek gelişmiş değil. Ocaklarda sık sık gaz patlamaları meydana gelir. Özellikle başlıca ihracatlar, maden kömürü, büyük çaplı borular, hurda demir. Ukrayna’da tarım gelişmiştir ancak AB ve WTI (DTÖ) engelleri yüzünden tarım ürünleri fazla ihraç edilmiyor.

  Özellikle doğalgaz konusunda Ukrayna, tüm Avrupa gibi Rusya’ya bağlıdır. Petrol konusunda da Rusya’ya ve Asya ülkelerine bağımlılık söz konusudur. Ukraynada sıradan vatandaşların yaşam düzeyi düşük; yoksul sayılabilen insanların sayısı, tüm nüfusun %30’u civarında. Aynı zamanda iktidar başında bulunanlar (oligarşi) çok zenginler. 2007-2008 başında enflasyon oranları yükselmiş (2007 – %17; Ocak 2008 – % 2,9).

  Para birimi  Grivna’dır. 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100, 200’lük banknotlar tedavüldedir. 1 USD yaklaşık 5 Grıvna’ya eşittir. Ayrıca Türkiye’deki kuruşa karşılık gelen Kopeka vardır ( 100 kopeka = 1 Grv.)

  Trafik ve Toplu Taşıma Odessa Ulusal Teknik Üniversitesi

  Ukrayna Türkiye arasındaki ulaşım kara, hava ve deniz yolu ile yapılabilmektedir. Haftada 3 gün THY ve Ukrayna hava yollarının (Aerosvit Havayolları) ülkeye seferleri bulunmaktadır. THY pazartesi, çarşamba, perşembe ve cumartesi Kiev’e uçuyor. Bilet ücretleri gidiş dönüş yaklaşık 300 – 350 Euro arasında değişebiliyor.

  Boryspil Havaalanı kentin 30 kilometre doğusunda. Taksi ile merkeze ulaşım yaklaşık 30 dolar civarındadır. Ayrıca İstanbul Karaköy limanından ise haftada en az üç sefer Sivastapol, Yatla ve Gözleve limanlarına yolcu gemileri sefer yapmaktadır. Buna ilaveten Odessa İstanbul arası Ukrferry firması tarafından feribot seferleri yapılmaktadır


  Sokak Görünümü

  Üniversitenin Konumu

  Odessa Ulusal Teknik Üniversitesi
  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Zaporijya’da Üniversite

   İvano Franskivisk’de Üniversite

   Lugansk’da Üniversite

   whatsapp1