Ukrayna'da Rusça Dili ve Edebiyatı

Ülkemizden kuzeyinde bulunan ve Karadeniz'i paylaştığımız ülkelerden biri olan Ukrayna, birçok özelliği ile dikkat çeken, özellikle avantajları ile öğrencilerimizin dikkatini de çeken ülkelerden biridir.

Ukrayna'da Eğitim

İçindekiler

Ukrayna’da Rusça Dili ve Edebiyatı Okumak

Ülkemizden kuzeyinde bulunan ve Karadeniz’i paylaştığımız ülkelerden biri olan Ukrayna, birçok özelliği ile dikkat çeken, özellikle avantajları ile öğrencilerimizin dikkatini de çeken ülkelerden biridir. Başkent Kiev ile birlikte, Odassa, Karkov gibi hem modern, hem planlı, hem de tarihi özellikleri de olan şehirlerde olmak, keşfetmek, bulunmak ve öğrenci olmak sizi memnun edecektir. Ukrayna ve üniversiteleri hakkında bilgi almak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız bünyesinde her zaman iletişime geçebilirsiniz. Öğrenci danışmanlarımız bilgi vermek ve destek olmak için sizi bekliyor.
Ukrayna, ekonomik olarak avantajlı olanakları ile dikkat çekmektedir. Temiz, doğal güzellikleri ve tarihi özellikleri bir yana, planlı şekilde modernleşen kentlerinde bulunmak gerçekten sizi memnun edecek. Bu ülkenin sıcak insanlarının yanında, özellikle soydaşlarımız Kırım Tatarları ile yabancılık çekmeyeceksiniz. Ülkemiz ile Ukrayna arasında önemli ilişkiler bulunmaktadır ve iki halk birbirini yakından tanımaktadır. Neden bu ülkenin Yurtdışında eğitim avantajlarından yararlanmayasınız? Birçok bölümde ve özellikle Rusça Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitim alabilirsiniz.


Ukrayna’da Rusça Dili ve Edebiyatı Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Rusça Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde öğrenci olabilirsiniz. Ukrayna Üniversiteleri’nde eğitim masrafları, bu eğitimi Rusya’da almanız durumunda, yapacağınız masraflardan çok daha ekonomiktir. Üstelik, eğitim kalitesi açısından kesinlikle bir eksiklik bulunmamaktadır. Ukrayna Üniversiteleri’nde eğitim dört sene olup, lisans seneleridir. Öğrencilerimiz, dil seviyesi yeterli değilse, hazırlık sınıfında eğitime alınmaktadırlar. Bu sene içinde alınan temel eğitim, lisans eğitimlerine başlanması için gayet yeterli olmaktadır. Öte yandan, Rusça ülkede yoğun olarak konuşulan ikinci dil olduğundan, pratik yapma noktasında kesinlikle zorlanmayacaksınız.


Ukrayna’da Rusça Dili ve Edebiyatı YÖK denkliği var mı?

Ukrayna’da her zaman eğitime ve üniversitelerin seviyesine önem verilmiştir. Buna paralel olarak, günümüzde üniversiteler gerçekten dünya standartlarındadır. Bologna esaslarına uygun olarak eğitim verilmektedir. Avrupa Birliği ülkeleri ile YÖK kurumumuz tarafından tanınan kurumlardır. Diplomaların YÖK denkliği de bulunmaktadır.


Ukrayna’da Rusça Dili ve Edebiyatı Eğitimi YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Yurtdışında eğitim alan öğrencilerimiz, eğitimlerini tamamladıktan sonra, diplomalarının geçerliliği için denklik başvurusu yaparlar. Bu bir onaylama işlemidir Kurum tarafından öğrencinin eğitim belgeleri ve diploması üzerinde inceleme yapılır. Bundan sonra, denklik kararı için duruma göre, denklik sınavına girmesine karar verilebilir.


Ukrayna’da Rusça Dili ve Edebiyatı Eğitimi okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Ukrayna, öğrencilerimize kolay imkanları sunan bir ülkedir. Eğitiminizi alırken, bir yandan da ülkemizde planladığınız uygun zamanlarda çalışabilirsiniz.


Ukrayna’da Rusça Dili ve Edebiyatı Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Yaşamın ülkemiz insanları için ucuz ve ekonomik olduğu Ukrayna, uygun üniversite harçları ve eğitim giderleri ile de dikkat çekmektedir. Harç rakamları, 1200 ile 1300 USD arasındadır. Rakamların diğer ülke üniversiteleri ile kıyaslandığında ne kadar uygun olduğunu göreceksiniz.


Ukrayna’da Rusça Dili ve Edebiyatı Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Ukrayna Üniversiteleri’ne bir sınav şartı olmadan girebilirsiniz. Üniversitelerin önemli avantajlarından biri şüphesiz ki sınavsız başvuru yapabilme ve eğitim alabilme olanağının olmasıdır. Belirleyici ve elbette elimine edici bir sınav olan ÖSS bu ülkede geçerli değildir ve bu şekilde bir sınav sistemi uygulanmamaktadır. ÖSS sınavın YÖK denkliği açısından önemi olduğundan, öğrencilerimizin denklik noktasında talebi olacaksa, sınava girmeleri yerinde olacaktır.


Ukrayna’da Rusça Dili ve Edebiyatı Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Ukrayna Üniversiteleri’ne haklı olarak, öğrencilerimizin ilgisi her geçen gün artmaktadır. Rusya Üniversiteleri’ne göre çok daha ekonomik şekilde Ukrayna’da Rus Dili ve Edebiyatı eğitimi alındığından, bu bölümde eğitim alan çok sayıda öğrencimiz bulunmaktadır. Eurostar olarak öğrencilerimizle eğitim yıllarında ve mezun olmalarından sonra da iletişimi koparmamaktayız.


Ukrayna’da Rusça Dili ve Edebiyatı Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak, ülkemizin önemli şehirlerinde bulunan merkezlerimiz, telefonlarımız ve web sitemizle her zaman sizinle iletişime hazırız. Üniversiteler hakkında bilgi almak ve başvurularınızı yapmak için danışmanlarımız sizleri bekliyor. Ukrayna Üniversiteleri’nde Rusça Dili ve Edebiyatı öğrencisi olmak için lise diplomanızın olması yeterlidir. Kayıt sürelerinde, belgeleri hazırlayarak başvurularınızı yapmalısınız.


Ukrayna’da Rusça Dili ve Edebiyatı Okumanın Avantajları?

Ukrayna Üniversiteleri, Bologna esaslarına uygun eğitim verdiğinden ülkemizden de geniş sınırlara geçerli olan diplomanız olacak. Uluslararası anlamda, yani birçok ülkeden gelen öğrencilerle birlikte eğitim alacaksınız. Uluslararası işbirliklerine ve öğrenci değişim programlarına katılabileceksiniz. Rusça ve İngilizce ile Ukrayna dilini yani üç yabancı dili öğrenme avantajınız olacak. Lise diplomanızla başvurularınızı yapabilecek, kaliteli ve seçkin akademisyenler tarafından eğitileceksiniz.


Ukrayna’da Rusça Dili ve Edebiyatı bitirenler, mezunlarınız var mı?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak, yurtdışı eğitimlerine ve sonrasında da her zaman öğrencilerimizin yanındayız. Ülke üniversitelerinde Rusça Dili ve Edebiyatı eğitimlerini alan ve mezun olan birçok öğrencimiz bulunmaktadır.


Ukrayna’da Rusça Dili ve Edebiyatı eğitimi bursları- burslu veya ücretsiz Rusça Dili ve Edebiyatı okuyabilir miyim?

Ukrayna Üniversiteleri’nde birçok yurtdışı eğitimine, hatta ülkemiz üniversitelerine kıyasla çok daha ekonomik rakamlarla eğitim alacaksınız. Burs imkanları için de başvurabilirsiniz. Ukrayna Üniversiteleri yurtdışından eğitim alan öğrencilerimiz için de burs imkanlarını sunmaktadır. Başvurabilirsiniz ve eğitiminizi büyük oranda ücretsiz şekilde alabilirsiniz. Öte yandan, ülkemiz devlet kurumlarımız tarafından, yurtdışında eğitim alan öğrencilerimiz için verilen burslardan da yararlanabilirler.


Ukrayna’da Rusça Dili ve Edebiyatı okuyup Türkiye’de çalışmak:

Rusya Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olduktan sonra, çeşitli çalışma seçenekleri sizleri bekliyor. Ülkemizde de eğitim alabilirsiniz. Ülkemizde özel sektörde ve kamu alanında çalışabilirsiniz.YÖK dekliği için de başvurularınızı yapabilirsiniz.


Ukrayna’da Rusça Dili ve Edebiyatı Okumak Şartları:

Lise eğitiminizi tamamladıktan sonra, siz de Rusça Dili ve Edebiyatı eğitimi almak için başvurularınızı yapabilirsiniz. Ukrayna üniversiteleri, lise diploması ile öğrencilerimizi kabul etmektedir. Buna göre, ülkemizde lise eğitimlerinizi tamamlamanızın ve lise diplomanızı almanızın ardından, eğitim aldığınız bölümün önemi olmadan kayıt için bölüme başvurabilirsiniz.


Ukrayna’da Rusça Dili ve Edebiyatı Taban Puanları:

Ukrayna Üniversiteleri’nde taban puanlar sistemi olmadan başvurular yapılabilir.


Ukrayna’da Rusça Dili ve Edebiyatı Eğitimi Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Yatay geçiş, bir üniversitenin bölümünden, diğer bir üniversitenin aynı bölümüne lisans yılları içinde geçilmesi anlamına gelmektedir. Yurt içinde bu uygulama bulunmakla, yurtdışında ülkemizin bir fakültesine geçilmesi noktasında da yapılmaktadır. Lisans yıllarına başlamanızla birlikte, son sınıfa kadar ülkemizde Rusça Dili ve Edebiyatı Bölümü’ne yatay geçiş yapabilirsiniz. Not ortalaması bu noktada çok önemlidir ve notlarınızı yüksek tutmaya özen göstermelisiniz.


Ukrayna’da Rusça Dili ve Edebiyatı okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri:

Öğrenci danışmanlarımızla birlikte hareket ederek, ön kayıt ve kabul edilmenizle kayıt başvurularınızı eksiksiz olarak yapabilirsiniz. Genellikle Mayıs sonunda sömestrenin tamamlanmasına yakın ön kayıtlar başlamaktadır. Lise diploması noter onaylı aslı, transkript,pasaport aslı, fotoğraf, sabıka kaydı, başvuru dilekçesi gibi eklenmesi gereken belgelerin tamamlanması çok önemlidir.


Ukrayna’da Rusça Dili ve Edebiyatı okumak istiyorum:

Ülkemizle, Ukrayna arasında birçok noktada gayet yakın ilişkiler bulunmaktadır. Girişlerde vize uygulaması da bulunmamaktadır. Ülkemizle mesafe yakın olduğundan, öğrencilerimiz sıkça gidip gelebilirler. Öte yandan, öğrencilerimiz için oturma izni almak da zor değildir. Kaliteli eğitim alınan üniversitelerde ve bölümlerde öğrenci olacaksınız. Seçkin hocalardan eğitim almak da önemli bir avantajdır. Üstelik ekonomik imkanlarla eğitim alma şansı da çok önemlidir.


Ukrayna’da Rusça Dili ve Edebiyatı Okumanın Maliyeti kaç para, mantıklı mı?

Ukrayna, ülkemiz insanları için yaşam olanaklarının son derece ekonomik olduğu bir ülkedir. Rusça Dili ve Edebiyatı bölümleri harçları uygun olup, yaşam giderleri de sizi zorlamayacaktır. Sağlık sigortanız olacağından, sağlık giderlerinizi sigortanız kapsamında yapabilirsiniz. Yurtlarda ya da uygun kiralık dairelerde kalabilirsiniz. Yeme içme ve ulaşım giderleri de son derece ekonomik bir bütçeyle yapılabilir.


Ukrayna’da Rusça Dili ve Edebiyatı okumak mantıklı mı?

Mavi diploma alacağınız, Bologna esaslarına uygun bir okulda eğitim almak gerçekten doğru bir seçim. Ukrayna Üniversiteleri’nde, Rusça dilinin eğitimini almak, eğitim kalitesi açısından son derece mantıklı. Ayrıca Rusça ülkede en yaygın yabancı dildir. Kendinizi pratik açıdan geliştirebileceksiniz. Sıcak insanlar ve uluslararası bir ortamda öğrenci olacaksınız. Akademik kadro ise başarılı isimlerden oluşmaktadır.


Ukrayna’da Rusça Dili ve Edebiyatı okumak zor mu?

Ukrayna’da Rusça Dili ve Edebiyatı eğitimi almak son derece avantajlı,çünkü dil son derece yaygın olarak zaten kullanılmaktadır. Günlük yaşamınızda dili sizde öğrenirken kullanabileceksiniz. Ayrıca, sizinle yakından ilgilenecek kaliteli, seçkin hocalarınız olacak.


Ukrayna’da Rusça Dili ve Edebiyatı eğitimi veren üniversitelerin Rusça Dili ve Edebiyatı fakülteleri var mı?

Türkçe destekli Rusça dili eğitimi ve diğer bölümlerle ilgili Türkçe eğitim konusunda, öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


  Hemen Danışmanlık Alın

  Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Zaporijya’da Üniversite

  İvano Franskivisk’de Üniversite

  Lugansk’da Üniversite

  whatsapp1