Ukrayna Telefon Kodu

Özgürlükler ülkesi Ukrayna’da yaşayanlar ile irtibat kurabilmeniz için Ukrayna telefon kodu bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Herhangi bir sebeple Ukrayna’daki yakınlarınızı aramak için Ukrayna telefon kodu bilgisine ihtiyaç duyduğunuz anlarda sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ukrayna'da Eğitim Telefon Kodu: +380

Ukrayna Telefon Numarası

Ülkemizde öğrencilerin yüksek lisans programında bulunmak için sıklıkla tercih ettiği ülkelerden biri de Ukrayna olmaktadır. Öğrencilerin eğitim hayatları boyunca bulundukları Ukrayna’da farklı hat kullanımı yapmaktadır. Bunun için Ukrayna da tercih edilen telefon hatları ya da sabit numara almaları gerekmektedir. Böylece öğrenci yakınları ile rahatlıkla görüşme sağlayabilmektedir. İletişim için uluslararası kullanılan Ukrayna telefon kodu bilinmelidir.

Çalışmak içinde fazlaca tercih edilen Ukrayna da telefon görüşmeleri aynı şekilde devam edebilmektedir. Online iletişim kurabilme özelliği uluslararası sorunsuz olarak yapılabilen Whatsapp ve skype gibi konuşma alanları kesintisiz yapılabilmektedir. Fakat görüşme için internetin olması büyük önem taşımaktadır. Maliyet açısından da yüksek olan online iletişim her zaman tercih edilmemektedir.

Ukrayna da kullanılan cep numaraları ya da sabit telefon hatları tercih edilerek düşük maliyet ile uluslararası erişim sağlanabilmektedir. Ülkemizden de rahatlıkla ulaşılabilmesi mümkün olan sabit telefonların ülke kodu bilinmesi gerekmektedir. Cep numaralarında da ülke kodunun kullanılması ile kesintisiz ve internetsiz kullanımda kolay bir şekilde gerçekleşebilmektedir. Sizde Ukrayna da bulunan yakınlarınıza sabit hatlardan ya da cep numaralarından ulaşabilmek için ülke kodunu öğrenebilirsiniz.

Uluslararası Kod Nedir?

“Ukrayna Telefon Kodu Nedir?” sorusu çok fazla sorulmaktadır.

Yurt dışına yaptığınız aramalarda telefon numaralarını ayarlamak için cep telefonunuza gerekli alan kodlarını yazmanız gerekir. Örneğin Bursa ilinde yaşayan birini aramak için o ilin alan kodunu bilmeniz gerekecektir. Bursa telefon şeklinde interneti arattığınızda alan kodu karşınıza yine kolaylıkla çıkacaktır. Bunun yanı sıra şehirlerarası telefon numaralarını yine alan kodlarıyla aramanız gerekmektedir.

Kodu 90 olan aramaların Türkiye’yi gösterdiği bilinmektedir. Bursa’nın alan kodu ise 224 olarak görünmektedir.

Ukrayna ev telefon kodu kaç hanelidir ve nedir? Bu sorunun cevabı Türkiye’den Ukrayna’yı aramak için ülke telefon kodu olan +380 numarasını başta çevirmek gerekmektedir. Ukrayna da bulunan öğrenci ve gurbetçi çalışan yakınları uluslararası ülke kodu olan +380’i tüm numaraların başına çevirmelidir.  En fazla merak edilen kodlar da Ukrayna Odessa telefon kodu ve Ukrayna Kiev telefon kodudur. Bu durum cep numaralarında da aynı şekilde geçerli olarak ülke kodu kullanımı yapılmaktadır.

(+380) Nerenin Kodu?

Uluslararası Ukrayna kodu olan +380 tüm ülkeler için geçerli olarak kullanılmaktadır. Ülke kodunun yanı sıra Ukrayna cep hatları olan KYIVSTAR, MTC, LIFECELL gibi hatlarda tercih edilebilmektedir.  Her hattın kendine göre başlangıç numaralarının olmasına ek olarak uluslararası aramanın başında +380 gelmelidir.

Telefon Kodu Nasıl Öğrenilir?

Ekonomik açıdan iletişim kurmak için Türkiye ve diğer ülkelerden Ukrayna’yı aramak için çevrilen +380 sonrasında şehirlerde bulunan kodlarda çevrilmelidir. Kiev için 45, Lviv bölgesi için 32, İvona-Franivsk Oblast bölgesi içinde 34 numaraların ülke kodundan sonra yazılarak sabit hatlarda erişim sağlanabilmektedir.

Türkiye Telefon Kodu

Türkiye ülke kodu +90 dır. Ülke kodu haricinde her şehrin de kendi kodu bulunmaktadır. En fazla merak edilenlerden biri de kodu Bursa telefon kodudur. Bursa’dan yurt dışına  giden öğrenciler kodu + 90 olan ülke kodlu hatlarıyla cep telefonu ile Ukrayna telefon numaralarını arayabilirler. Ukrayna daki vatandaşlar ve Türk öğrenciler de şehirlerarası telefon kodu 224 alan kodu ile Bursa telefon hatlarını arayabilirler.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


  Hemen Danışmanlık Alın

  Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Zaporijya’da Üniversite

  İvano Franskivisk’de Üniversite

  Lugansk’da Üniversite

  whatsapp1