Ukrayna Telefon Kodu

Özgürlükler ülkesi Ukrayna’da yaşayanlar ile irtibat kurabilmeniz için Ukrayna telefon kodu bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Herhangi bir sebeple Ukrayna’daki yakınlarınızı aramak için Ukrayna telefon kodu bilgisine ihtiyaç duyduğunuz anlarda sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ukrayna'da Eğitim Telefon Kodu: +380

Ukrayna Telefon Kodu

Ülkemizde öğrencilerin yüksek lisans programında bulunmak için sıklıkla tercih ettiği ülkelerden biri de Ukrayna olmaktadır. Öğrencilerin eğitim hayatları boyunca bulundukları Ukrayna’da farklı hat kullanımı yapmaktadır. Bunun için Ukrayna da tercih edilen telefon hatları ya da sabit numara almaları gerekmektedir. Böylece öğrenci yakınları ile rahatlıkla görüşme sağlayabilmektedir.

Çalışmak içinde fazlaca tercih edilen Ukrayna da telefon görüşmeleri aynı şekilde devam edebilmektedir. Online iletişim kurabilme özelliği uluslararası sorunsuz olarak yapılabilen Whatsapp ve skype gibi konuşma alanları kesintisiz yapılabilmektedir. Fakat görüşme için internetin olması büyük önem taşımaktadır. Maliyet açısından da yüksek olan online iletişim her zaman tercih edilmemektedir.

Ukrayna da kullanılan cep numaraları ya da sabit telefon hatları tercih edilerek düşük maliyet ile uluslararası erişim sağlanabilmektedir. Ülkemizden de rahatlıkla ulaşılabilmesi mümkün olan sabit telefonların ülke kodu bilinmesi gerekmektedir. Cep numaralarında da ülke kodunun kullanılması ile kesintisiz ve internetsiz kullanımda kolay bir şekilde gerçekleşebilmektedir. Sizde Ukrayna da bulunan yakınlarınıza sabit hatlardan ya da cep numaralarından ulaşabilmek için ülke kodunu öğrenebilirsiniz.

Ukrayna Telefon Kodu Nedir?

Türkiye’den Ukrayna’yı aramak için ülke telefon kodu olan +380 numarasını başta çevirmek gerekmektedir. Ukrayna da bulunan öğrenci ve gurbetçi çalışan yakınları uluslararası ülke kodu olan +380’i tüm numaraların başına çevirmelidir.  Bu durum cep numaralarında da aynı şekilde geçerli olarak ülke kodu kullanımı yapılmaktadır.

(+380) Nerenin Kodu?

Uluslararası Ukrayna kodu olan +380 tüm ülkeler için geçerli olarak kullanılmaktadır. Ülke kodunun yanı sıra Ukrayna cep hatları olan KYIVSTAR, MTC, LIFECELL gibi hatlarda tercih edilebilmektedir.  Her hattın kendine göre başlangıç numaralarının olmasına ek olarak uluslararası aramanın başında +380 gelmelidir.

Ukrayna Telefon Kodu Nasıl Öğrenilir?

Ekonomik açıdan iletişim kurmak için Türkiye ve diğer ülkelerden Ukrayna’yı aramak için çevrilen +380 sonrasında şehirlerde bulunan kodlarda çevrilmelidir. Kiev için 45, Lviv bölgesi için 32, İvona-Franivsk Oblast bölgesi içinde 34 numaraların ülke kodundan sonra yazılarak sabit hatlarda erişim sağlanabilmektedir.


  Hemen Danışmanlık Alın

  Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.  Zaporijya’da Üniversite

  İvano Franskivisk’de Üniversite

  Lugansk’da Üniversite

  whatsapp1